Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 19 maja 2018

Małżonka Prezydenta na zakończeniu roku w Szkole Polskiej w Chicago

  |   Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago Pierwsza Dama na zakończeniu roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago

Zobacz także: Para Prezydencka z wizytą w Chicago [PL/ENG] Od mszy świętej rozpoczął się udział Agaty Kornhauser-Dudy w uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Polskiej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chicago. - Z podziwem słuchałam jak młodzież, która w większości urodziła się w Stanach Zjednoczonych, z dala od Polski, posługuje się piękną, poprawną polszczyzną - mówiła Pierwsza Dama, zwracając się do pedagogów i rodziców. Zaznaczyła, że to determinacja i zaangażowanie opiekunów sprawiają, że dzieci podejmują i realizują dodatkowy trud, jakim jest nauka w drugiej szkole.

 

- Dziękuję wam za to, że tak wytrwale kontynuowaliście naukę języka polskiego - zaznaczyła Małżonka Prezydenta, która wcześniej obejrzała występ artystyczny w wykonaniu maturzystów. To do nich zwróciła się ze szczególną troską, zauważając, że piątkowe spotkanie w Chicago przypada w dniu symbolicznego początku dorosłego życia tegorocznych absolwentów. - Serce się raduje, kiedy widzę jak wielu z Was otrzymało dzisiaj świadectwo ukończenia szkoły średniej - mówiła Pierwsza Dama, życząc młodzieży, „aby to przejście w dorosłe życie było dla was pozytywnym doświadczeniem. Byście zawsze podejmowali mądre i przemyślane decyzje”. Agata Kornhauser-Duda poprosiła, by młodzi ludzie w dążeniu do celu nie zatracili poczucia własnej tożsamości oraz wartości, z których wyrośli. - To jest ogromnie ważne - podkreśliła. - Pamiętajcie o Polsce, nawet jeśli będziecie żyć z dala od niej i zawsze bądźcie dumni z kraju waszych przodków - dodała.

 

Małżonka Prezydenta wręczyła maturzystom dyplomy oraz pogratulowała wszystkim uczniom wspaniałych wyników. -  Jestem przekonana, że praca, którą włożyliście w swą edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce - mówiła, wyrażając nadzieję, że uczniowie będą mieli możliwość realizowania dalszych marzeń również w RP. - Mam nadzieję, że do zobaczenia w Polsce! - zakończyła.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama z wizytą w Domu Samotnej Matki w Chicago Pierwsza Dama: Szkoła polonijna ma fundamentalne znaczenie dla wychowania młodego pokolenia na emigracji Agata Kornhauser-Duda w Nowym Jorku o patriotyzmie i szkolnictwie polonijnym Placówka przy parafii św. Konstancji w 2014 roku uroczyście obchodziła 40-lecie istnienia. Program nauczania obejmuje przedszkole, zerówkę, szkołę podstawową dla klas I-VIII oraz trzyletnie liceum. Zajęcia prowadzone są według programów i podręczników opracowanych przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce. Podopieczni placówki uczą się biegłej komunikacji w języku polskim, poznają także ojczystą literaturę, kulturę oraz tradycje. Weekendową naukę w liceum wieńczy egzamin maturalny z języka polskiego, historii i geografii. (KS)

Poleć znajomemu