przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 4 czerwca 2018

Pierwsza Dama w Łazienkach Królewskich: Aby marzącego i chcącego poznawać świat dziecka nigdy w Was nie zabrakło

  |   Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Pierwsza Dama na Dniu Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Łazienki Królewskie w Warszawie zorganizowały w poniedziałek święto dla podopiecznych Domów Dziecka z Białegostoku, Knyszyna i Siedlec. W wydarzeniu wzięła udział Małżonka Prezydenta RP, która przyznała, że spotkanie z tak wspaniałymi gośćmi sprawia jej wiele radości. -  Międzynarodowy Dzień Dziecka to przede wszystkim święto uśmiechu, dobrej zabawy, radości, prezentów, ale także miłości i przyjaźni - powiedziała Pierwsza Dama. Podkreśliła, że jest to równie ważna uroczystość dla dorosłych. - W ten symboliczny sposób chcemy Wam pokazać jak ważni jesteście dla nas i jak Wasze dobro leży nam na sercu - zapewniła.

 

Agata Kornhauser-Duda życzyła zgromadzonym w Teatrze Królewskim dzieciom i nastolatkom wielu pogodnych momentów, poczucia bezpieczeństwa, niezawodnych przyjaciół i wsparcia dorosłych. - Życzę Wam, abyście byli ciekawi świata, otwarci na ludzi, a także wrażliwi na jego potrzeby - dodała. Razem z młodymi uczestnikami spotkania Pierwsza Dama obejrzała wyjątkowy spektakl stworzony przez dzieci dla dzieci. Projekt familijny „Zróbmy operę!” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej przedstawia historię uczącą empatii i pokazującą jej siłę. - Chciałabym, abyście nigdy nie zniechęcali się trudnościami, które zawsze mogą pojawić się na Waszej drodze, ale byście śmiało i wytrwale dążyli do zamierzonych celów - mówiła Pierwsza Dama. - Życzę Wam, by tego ciekawego, marzącego, chcącego poznawać świat dziecka nigdy w Was nie zabrakło i byście dzięki temu mogli zmieniać świat na lepsze -  podkreśliła. - Przyszłość należy do Was i to od Waszych chęci zależy, ile w życiu osiągniecie. A jestem przekonana, że jesteście w stanie osiągnąć bardzo, ale to bardzo wiele - zakończyła Małżonka Prezydenta.

 

Polska Opera Królewska została powołana w odniesieniu do historycznych korzeni polskiej opery, sięgających czasów dynastii Wazów. Tradycję fundamentalnych wartości podejmuje jednak w nowoczesnej formie i współczesnych realiach. W przedstawieniu, obok solistów dziecięcych, wystąpił dziecięco – młodzieżowy chór i orkiestra, a także artyści Polskiej Opery Królewskiej. (KS)

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.