| | |
A | A | A
Poniedziałek, 4 czerwca 2018

Małżonka Prezydenta rozmawiała z Prezes Google.org o nowoczesnych technologiach w edukacji

  |   Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Jacquelline Fuller, wiceprezes Google i prezes charytatywnego oddziału firmy - Google.org Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Jacquelline Fuller, wiceprezes Google i prezes charytatywnego oddziału firmy - Google.org Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Jacquelline Fuller, wiceprezes Google i prezes charytatywnego oddziału firmy - Google.org Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Jacquelline Fuller, wiceprezes Google i prezes charytatywnego oddziału firmy - Google.org

Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Pałacu Prezydenckim z Jacquelline Fuller, wiceprezes Google i prezes charytatywnego oddziału firmy - Google.org.

 

Panie rozmawiały o współczesnych wyzwaniach edukacyjnych i wychowawczych w kontekście rozwijających się globalnych technologii, przynoszących zarówno korzyści, jak i zagrożenia.

 

Oddział Google odpowiadający za działalność filantropijną, który co roku inwestuje ponad 200 milionów dolarów na całym świecie, podjął się w Polsce realizacji programu na rzecz nastolatków. 

 

Pierwsza Dama i Jacquelline Fuller rozmawiały o zapobieganiu różnicom w dostępie do wykształcenia wynikającym z rozwarstwienia społecznego oraz o narzędziach służących wyrównywaniu szans. Jak przekonuje firma Google, aby odnaleźć się we współczesnym świecie zbudowanym na nowoczesnych technologiach, niezbędne są - tak jak w codziennym życiu - wartości, którymi kierują się użytkownicy sieci. To one określają sposób komunikacji online i offline. Zasady te muszą iść w parze z kompetencjami cyfrowymi, zwłaszcza jeśli chcemy zapewnić bezpieczne, zdrowe i szczęśliwe życie przyszłym pokoleniom. Dlatego uczestnicy programu będą mogli w twórczy sposób rozwinąć swoje umiejętności cyfrowe, trenując je w praktyczny sposób podczas realizacji projektów społecznych. 

 

Google.org wspiera innowacyjne projekty organizacji pozarządowych, które wykorzystują technologie na rzecz wyrównywania szans w edukacji, rozwoju zawodowym i działalności społecznej.

 

Polska jest ważnym miejscem realizacji misji rozwijania kompetencji cyfrowych osób chcących wykorzystywać Internet do rozwoju własnej firmy, kariery czy twórczości. Wspólnie z Fundacją „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” firma zorganizuje warsztaty dla uczniów w wieku 12-13 lat, a ich celem będzie kształtowanie odpowiedzialnych postaw społecznych z wykorzystaniem nowych technologii.

 

Inicjatywa realizowana będzie w ramach „lata i zimy w mieście”, co zapewni młodzieży kreatywne i wartościowe spędzenie czasu. Jednocześnie projekt ma uświadomić rodzicom, że za pomocą tabletu, telefonu czy komputera, ich dzieci mogą w odpowiedzialny i kompetentny sposób realizować swoje ambicje i pasje. Projekt „Mądrzy Cyfrowi” ruszy w formie pilotażowej latem tego roku, a zimą 2019 roku obejmie swoim zasięgiem kilkaset szkół z całego kraju. (KS)

Poleć znajomemu