Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 5 czerwca 2018

Pierwsze Damy Polski i Niemiec z wizytą u noworodków w Szpitalu Klinicznym w Warszawie

  |   Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie

W ramach wizyty roboczej Prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera w Polsce Agata Kornhauser-Duda i Elke Büdenbender odwiedziły Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama odwiedziła wcześniaki w warszawskim szpitalu - Dziękuję, że mogłam zobaczyć efekty Państwa wspaniałej pracy, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie - powiedziała na spotkaniu z dyrekcją i pracownikami szpitala Małżonka Prezydenta Niemiec. 

 

Panie Prezydentowe spotkały się z pacjentkami i ich pociechami oraz personelem na Oddziale Patologii Ciąży. Klinika jest jednym z kilkunastu ośrodków w Polsce wyspecjalizowanych w sprawowaniu opieki nad ciężarnymi dotkniętymi cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, chorobami nerek, układu krzepnięcia oraz wieloma innymi schorzeniami.

 

Następnie, na bloku porodowym, Elke Büdenbender i Pierwsza Dama RP zapoznały się z praktyką diagnostyki i leczenia polskich pacjentów, które odbywają się przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć medycyny i nowoczesnego sprzętu. Agata Kornhauser-Duda, która miała już okazję zwiedzić szpital w styczniu br.,  nie kryła wzruszenia, kiedy poznała maleńkiego Jakuba urodzonego w dwudziestym piątym tygodniu ciąży. Personel placówki przedstawił Małżonkom Prezydentów pozostałe dzieci oraz ich rodziców przebywających obecnie na Oddziale Neonatologii i Patologii Noworodka. W klinice hospitalizowanych jest rocznie około 3000 dzieci, w tym około 300 wymagających intensywnej terapii. Liczba pacjentów, którzy przyszli na świat z wagą poniżej 1500 gramów wynosi ponad 100 rocznie. Szpital posiada nowoczesny sprzęt do intensywnej terapii noworodka i przyjmuje pacjentów z całego kraju.

 

Zobacz także: Wizyta Prezydenta Niemiec w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości [PL/ENG] Panie Prezydentowe rozmawiały również o programach promujących karmienie piersią oraz o polskich i niemieckich bankach mleka kobiecego, które - jak zgodziły się obie Panie - są niezwykłym gestem kobiecej solidarności.

 

W szpitalu im. ks. Anny Mazowieckiej powstał pierwszy w Polsce Odział Patologii Ciąży, a placówka była wielokrotnie nagradzana w plebiscytach i konkursach branżowych. Prócz specjalistycznych poradni, prowadzi również szkolenia i staże zapewniające wysoki poziom kwalifikacji przyszłej kadry medycznej, jak również wprowadzające rodziców wcześniaków w opiekę nad pociechami po opuszczeniu szpitala. (KS)

 

 

Poleć znajomemu