| | |
A | A | A
Czwartek, 28 czerwca 2018

Agata Kornhauser-Duda w bazie wojskowej na Łotwie

  |   Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži

W ostatnim dniu wizyty Pary Prezydenckiej na Łotwie Agata Kornhauser-Duda spotkała się z kobietami – żołnierzami Polskiego Kontyngentu stacjonującego w Ādaži.

 

W bazie wojskowej położonej ok. 30 km od centrum Rygi Pierwsza Dama zapoznała się z historią zmodernizowanej jednostki powstałej w czasach ZSRR, która obecnie jest miejscem stacjonowania m.in. Wielonarodowej Grupy Bojowej NATO na Łotwie.

 

Małżonka Prezydenta pytała o specyfikę służby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo wschodniej flanki Sojuszu. Panie opowiadały o polsko-łotewskiej współpracy militarnej w NATO oraz o współpracy międzynarodowej - również w kontekście relacji społecznych. W bazie w Ādaži stacjonują Polacy, Kanadyjczycy, Albańczycy, Włosi, Słoweńcy, Hiszpanie oraz Słowacy. Wspólne zaangażowanie i wzajemna współpraca ułatwiają budowanie przyjaznych relacji również pomiędzy narodami.

 

Agata Kornhauser-Duda pogratulowała paniom profesjonalizmu oraz podkreśliła wdzięczność za ich oddanie służbie oraz ojczyźnie. Nie zabrakło spojrzenia na pełnioną misję z kobiecej perspektywy – żon i matek oraz przypisanych im ról społecznych.

 

Zobacz także: Mundurowy Dzień Kobiet w Pałacu Prezydenckim Wizyta w bazie wojskowej nie była pierwszym spotkaniem Agaty Kornhauser-Dudy z kobietami zaangażowanymi w obronność i bezpieczeństwo. W Międzynarodowym Dniu Kobiet – 8 marca 2018 roku – Pierwsza Dama zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego przedstawicielki służb i formacji mundurowych, łącznie 230 pań ze 115 jednostek z całej Polski. Podczas panelu dyskusyjnego panie rozmawiały m.in. o pojmowaniu i różnych odsłonach patriotyzmu, zdobywaniu doświadczenia, służbie i misjach. (KS)

Poleć znajomemu