| | |
A | A | A
Piątek, 6 lipca 2018

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu

  |   Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu Małżonka Prezydenta odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek Nowy Sącz, gdzie spotkała się z wychowankami i opiekunami Rodzinnego Domu Dziecka nr 3.

 

Dzieci i nastolatkowie oprowadzili Pierwszą Damę po swoim domu, część z nich opowiedziała o wcześniejszych, trudnych doświadczeniach oraz o dorastaniu w nowej rodzinie. Wychowankowie podzielili się też ze swoim gościem dotychczasowymi osiągnięciami edukacyjnymi, planami na przyszłość i marzeniami.

 

Podczas wizyty Pierwsza Dama rozmawiała z rodzicami zastępczymi o idei pieczy zastępczej, budowaniu relacji i zaufania oraz codziennych wyzwaniach. Pierwsza Dama wyraziła podziw i szacunek dla empatii, troski i ogromnego serca jakimi każdego dnia wykazują się opiekunowie zastępczy.

 

Część spotkania, w której wzięli udział przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu oraz Urzędu Miasta została poświęcona m.in. kwestiom obowiązujących w Polsce procedur prawnych. Poruszono także temat uprawnień i obowiązków rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

 

Obecnie pod opieką placówki w Nowym Sączu znajduje się dziewięcioro dzieci, a synowie założycieli ośrodka, wraz z własnymi rodzinami również angażują się w pieczę zastępczą. (KS)

 

Poleć znajomemu