Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 18 sierpnia 2018

Pierwsza Dama spotkała się z dziećmi i nauczycielami w Domu Polskim SYRENA w Rowville

  |   Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności. Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności. Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności. Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności. Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności. Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności. Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności. Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności. Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności. Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności. Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności. Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności. Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności.

Zobacz także: Para Prezydencka rozpoczęła wizytę w Australii [PL/ENG] Agata Kornhauser-Duda, która towarzyszy Prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas wizyty w Australii, odwiedziła Dom Polski SYRENA w Rowville, gdzie spotkała się z dziećmi i nauczycielami ze szkół działających pod egidą Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii oraz z podopiecznymi dwóch najmłodszych Polskich Szkół Etnicznych.

 

Wśród zrzeszonych w Federacji pacówek, jest m.in. Szkoła im. Marii Konopnickiej w Essendon, Szkoła im. Tadeusza Kościuszki w South Melbourne, Szkoła im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rowville czy Szkoła im. Mikołaja Kopernika w St. Albans.

 

 

 

Zobacz także: Współpraca młodych Polaków i Niemców tematem spotkania u Pierwszej Damy Pierwsza Dama uhonorowała urodzonych za granicą młodych miłośników polskiej historii Agata Kornhauser-Duda: Poznając język obcy, uczymy się wzajemnej tolerancji Małżonka Prezydenta na zakończeniu roku w Szkole Polskiej w Chicago W spotkaniu z Pierwszą Damą uczestniczyli również przedstawiciele Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła II w Albion, która świętuje w tym roku 25-lecie powstania oraz Polskiej Szkoły Sobotniej im. Edmunda Strzeleckiego w Endeavour Hill, która jest najmłodszą szkołą polską w Wiktorii. 

 
Obecnie funkcjonuje 6 Polskich Szkół Etnicznych, w których języka polskiego uczy się łącznie 260 uczniów. Placówki kształcą też dorosłych, aktualnie w zajęciach uczestniczy 50 osób. 80 studentów pobiera również lekcje w ramach 3 fakultetów organizowanych przez Victorian School of Languages.
 
 
Liczba chętnych do nauki języka polskiego od kilku lat nie spada. Uczniami są najczęściej dzieci i młodzież urodzone w Australii, pochodzące z rodzin polskich emigrantów lub rodzin polsko-australijskich. 
 
W Polskich Szkołach Etnicznych uczniowie w wieku od 3 do 13 lat mają możliwość nie tylko pogłębienia swojej wiedzy językowej, kulturalnej i religijnej, ale także uczestniczenia w różnych wycieczkach i spotkaniach towarzyskich. 
 
 

Działający od 1983 roku Dom Polski Syrena znajduje się na wschodnich przedmieściach Melbourne. Promuje polską kulturę wśród polskich i australijskich społeczności poprzez organizowanie festiwali, koncertów, spotkań ze znanymi postaciami, prowadzenie polskiej biblioteki i sobotniej szkoły językowej, a także promowanie naszej kuchni czy organizowanie zajęć sportowych. 

 

Federacja Polskich Organizacji w Wiktorii powstała w 1962 roku jako czołowa polska organizacja wspierająca działalności mniejszych organizacji i poszczególnych grup polskich migrantów z odpowiednimi organizacjami w szerszej społeczności australijskiej. (KP)

 

 

 

Poleć znajomemu