Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 20 września 2018

Pierwsza Dama podziękowała prof. Borszewskiej-Kornackiej za wkład w neonatologię

  |   Spotkanie Małżonki Prezydenta z prof. Marią Borszewską-Kornacką w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Małżonki Prezydenta z prof. Marią Borszewską-Kornacką w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Małżonki Prezydenta z prof. Marią Borszewską-Kornacką w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Małżonki Prezydenta z prof. Marią Borszewską-Kornacką w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Małżonki Prezydenta z prof. Marią Borszewską-Kornacką w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Małżonki Prezydenta z prof. Marią Borszewską-Kornacką w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Małżonki Prezydenta z prof. Marią Borszewską-Kornacką w Pałacu Prezydenckim

Małżonka Prezydenta spotkała się z prof. Marią Borszewską-Kornacką, kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie.

 

Serdeczna rozmowa w Pałacu Prezydenckim miała wyjątkowy charakter, gdyż wybitna neonatolog kończy swoją karierę zawodową. W trakcie ostatnich trzech lat panie wielokrotnie miały okazję wspólnie wspierać wcześniaki i ich rodziców. Agata Kornhauser-Duda z całego serca podziękowała pani profesor za nieoceniony wkład naukowy w tak trudną dziedzinę medycyny oraz za poświęcenie w walce, nie tylko o życie wcześniaków, ale też o ich przyszłą jakość życia. Prof. Kornacka opowiedziała o swoich najciekawszych doświadczeniach z wielu lat praktyki, a także przytoczyła historię przedwcześnie urodzonego syna Johna i Jacqueline Kennedych, która dała początek współczesnej neonatologii.

 

Zobacz także: O zdrowiu najmłodszych pacjentów Pierwsza Dama odwiedziła wcześniaki w warszawskim szpitalu Panie przywołały w rozmowie m.in. Światowy Dzień Wcześniaka, w który Agata Kornhauser-Duda angażuje się co roku. Obchody, podczas których Pałac Prezydencki zostaje podświetlony na fioletowo, mają zwracać uwagę na najmłodsze dzieci, uświadamiając opinii publicznej medyczne i społeczne trudności związane z opieką nad przedwcześnie urodzonymi. (KS)

 

 

Poleć znajomemu