Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 20 września 2018

Dzieci z Inowrocławia u Pierwszej Damy

  |   Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy Podopieczni rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia u Pierwszej Damy

W czwartek Pierwszą Damę odwiedzili wychowankowie rodzinnego domu dziecka z Inowrocławia. Placówka wspierana jest przez Radio RMF FM w ramach akcji charytatywnej „Lepsze Jutro”. Powstała w 2015 roku inicjatywa krakowskiej rozgłośni pomaga dzieciom z potrzebujących rodzin, przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

 

Wśród beneficjentów realizowanych w tym roku projektów znaleźli się podopieczni domu dziecka, których w Pałacu Prezydenckim przyjęła Agata Kornhauser-Duda. Od Pierwszej Damy dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek nt. siedziby głowy państwa, historii budynku i kulis wizyt oficjalnych. Pierwsza Dama pokazała swoim gościom wieniec dożynkowy, który trafił do Sieni Wielkiej ze Spały, gdzie w ubiegły weekend odbyły się Dożynki Prezydenckie.

 

Doskonałym tematem do wymiany wrażeń okazało się warszawskie Centrum Nauki Kopernik, które dzieci odwiedziły bezpośrednio przed wizytą u Pierwszej Damy. Nie zabrakło czasu na rozmowy o pasjach, nauce, osiągnięciach sportowych i artystycznych. Pierwsza Dama chętnie odpowiadała na pytania podopiecznych placówki, którzy byli ciekawi, co jest najfajniejszego w byciu panią prezydentową, czy Pierwsza Dama lubi gotować oraz jak wygląda jej dzień.

 

Wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z Inowrocławia spotkali się z Małżonką Prezydenta w ramach rocznego pakietu edukacyjno-zabawowego zorganizowanego przez RMF FM. Dzieciaki co miesiąc będą odwiedzać nowe miasta w Polsce, gdzie czeka je wiele atrakcji opartych o ich zainteresowania i potrzeby. (KS)

 

Poleć znajomemu