Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 8 grudnia 2015

Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador

  |   Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador Świąteczne spotkanie z Paniami Ambasador

Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim Panie Ambasador i ich Współmałżonków oraz Małżonki Szefów Misji Dyplomatycznych akredytowanych w Warszawie. Podczas przedświątecznej uroczystości goście zostali oficjalnie przedstawieni Małżonce Prezydenta RP.

 

- Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję za to, że przyjęliście Państwo moje zaproszenie i że mogę dziś gościć Was w Pałacu, siedzibie Prezydenta Rzeczypospolitej – powiedziała Pierwsza Dama, witając gości.

 

Podkreśliła, że spotkanie jest dla niej osobiście ważne, gdyż debiutuje  w roli gospodyni tego miejsca. - Jestem wzruszona, bo jest to nasze pierwsze spotkanie, a co za tym idzie wyjątkowa okazja do osobistego kontaktu z Państwem. Do nawiązania relacji, które pozwolą mi w przyszłości – w co głęboko wierzę – poznać lepiej Wasze ojczyzny – zapewniła Agata Kornhauser-Duda.

 

Małżonka Prezydenta RP przypomniała, że spotkanie odbywa się w czasie szczególnie ważnym dla Polaków. – Niebawem obchodzić będziemy Święta Bożego Narodzenia. W naszej tradycji jest to okres spotkań z najbliższymi, łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń i obdarowywania się prezentami. Korzystając z okazji naszego przedświątecznego spotkania – chciałabym złożyć Państwu i Waszym Rodzinom serdeczne życzenia Świąteczne. Niech nadchodzący rok przyniesie Państwu wiele dobra i miłości - powiedziała.

 

Uczestnicy przedświątecznego spotkania w Pałacu Prezydenckim wysłuchali koncertu stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – braci: Gustawa i Wojciecha Bafeltowskich oraz Julii Marczuk. Uroczystość zakończył występ Chóru Liceum Polonijnego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie. Uczniowie zaprezentowali kolędy różnych narodowości, a swoje kolędowanie rozpoczęli „Cichą Nocą” w języku polskim, angielskim i niemieckim. 

Poleć znajomemu