Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 1 października 2018

Pierwsza Dama: Naturalną postawą w społeczeństwie powinna być solidarność pokoleniowa

  |   Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie - Jest to szczególna okazja do tego, by uświadomić sobie, jak wielkim bogactwem są dla naszego społeczeństwa seniorzy - mówiła Małżonka Prezydenta w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych Małżonka Prezydenta dołączyła również do pensjonariuszy uczestniczących w warsztatach terapii zajęciowej Małżonka Prezydenta dołączyła również do pensjonariuszy uczestniczących w warsztatach terapii zajęciowej Małżonka Prezydenta dołączyła również do pensjonariuszy uczestniczących w warsztatach terapii zajęciowej Spotkanie umilił występ Koła Gospodyń Wiejskich „Jaworznianki” i chóru Gospel Wings Jaworzno Spotkanie umilił występ Koła Gospodyń Wiejskich „Jaworznianki” i chóru Gospel Wings Jaworzno Pierwsza Dama razem z seniorami zasadziła pamiątkowe drzewo Pierwsza Dama razem z seniorami zasadziła pamiątkowe drzewo Pierwsza Dama razem z seniorami zasadziła pamiątkowe drzewo Pierwsza Dama razem z seniorami zasadziła pamiątkowe drzewo Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła pensjonariuszy Domu Seniora w Jaworznie

W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych Agata Kornhauser-Duda spotkała się z pensjonariuszami Domu Seniora w Jaworznie w województwie śląskim. - Jest to szczególna okazja do tego, by uświadomić sobie, jak wielkim bogactwem są dla naszego społeczeństwa seniorzy, i jakie mamy wobec seniorów powinności - mówiła Małżonka Prezydenta.

 

Pierwsza Dama odbyła wzruszające rozmowy z pensjonariuszami, którzy mówili o zdrowiu, codzienności i wierze. Dzielili się wspomnieniami z pracy zawodowej i spostrzeżeniami na temat potrzeb każdego człowieka. W wystąpieniu Agata Kornhauser-Duda nawiązała do słów Jana Pawła II, który nauczał, że osoby starsze ofiarowują innym swoją mądrość i doświadczenie, niosą lekcję miłości, życiowego sensu i spełnienia. - I dlatego zasługują na ogromną wdzięczność - kontynuowała Pierwsza Dama, która podkreśliła, że „naturalną postawą w społeczeństwie powinna być solidarność pokoleniowa”.

 

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych obchodzony jest dla uczczenia seniorów, ale także ma za zadanie zwrócić uwagę na potrzeby oraz prawa najstarszego pokolenia. W starzejącym się społeczeństwie rośnie liczba osób, które wymagają troski i ochrony. Często są to ludzie schorowani, wykluczeni i samotni. - Starość absolutnie nie może kojarzyć się z samotnością i z wykluczeniem społecznym - powiedziała Pierwsza Dama. - Seniorów jest i będzie coraz więcej. Dlatego też musimy mieć świadomość, że warunki, jakie my stworzymy osobom starszym, będą kształtowały również naszą własną przyszłość. Zadbajmy wspólnie, by te warunki były jak najlepsze - apelowała. - Korzystamy z tego, co Państwo wypracowaliście trudem swojego życia - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda podczas składania życzeń w imieniu własnym oraz męża. Prócz pogody ducha i uśmiechu Pierwsza Dama życzyła wszystkim osobom starszym „poczucia tego, że jesteście Państwo potrzebni”.

 

Małżonka Prezydenta dołączyła również do pensjonariuszy uczestniczących w warsztatach terapii zajęciowej. Po wspólnym ozdabianiu ikon, dla uczczenia obchodzonego święta, Pierwsza Dama razem z seniorami zasadziła pamiątkowe drzewo oraz skierowała słowa uznania i wdzięczności do personelu placówki za poświęcenie i zaangażowanie w sprawowanie opieki medycznej i duchowej nad osobami starszymi.

 

Dom Seniora prowadzony jest przez Fundację Jesień na Letniej, której misją jest zapewnienie osobom starszym pomocy i bliskości. Pracownicy ośrodka dbają także o aktywizację społeczną podopiecznych. W ciągu ostatniego roku pensjonariusze korzystali z zajęć na basenie, zwiedzali pobliskie klasztory, wzięli udział w pielgrzymce chorych do Czeladzi, a fundacja była reprezentowana także w ogólnopolskich senioraliach w Krakowie.

 

Spotkanie umilił występ Koła Gospodyń Wiejskich „Jaworznianki” i chóru Gospel Wings Jaworzno. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu