Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 5 października 2018

Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  |   Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni Spotkanie Pierwszej Damy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni

Jakość życia osób starszych oraz wartość aktywizacji społecznej seniorów były jednymi z tematów piątkowego spotkania Małżonki Prezydenta w województwie małopolskim.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama: Naturalną postawą w społeczeństwie powinna być solidarność pokoleniowa Październik rozpoczął się od obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który Pierwsza Dama spędziła z seniorami w Jaworznie. W piątek, na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Alwerni, Agata Kornhauser-Duda odwiedziła słuchaczy uczelni, z którymi rozmawiała m.in. o jakości życia osób starszych i  promowaniu w środowisku seniorów zdrowego i aktywnego stylu życia.

 

- Swoim podejściem do życia świecicie dobrym przykładem i mam nadzieję, ze swoim optymizmem i dynamizmem zarażacie innych, którzy uwierzą, że również oni mogą spełnić marzenia, że wiek nie jest barierą nie do przekroczenia – mówiła Pierwsza Dama, która była pełna podziwu dla aktywnej postawy i chęci rozwijania swoich pasji i zainteresowań przez seniorów. Podkreśliła, że spotkania ze słuchaczami UTW, które odbywały się już kilkakrotnie w Pałacu Prezydenckim, są dla niej zawsze niezwykle inspirujące.  - Dają Państwo świadectwo, że jesień życia nie musi być smutna, że może być czasem rozwijania własnych talentów i zainteresowań - dodała. 

 

 

Misją Uniwersytetu jest aktywizacja społeczna seniorów, wsparcie ich w samorealizacji oraz kształcenie w zakresie odpowiadającym potrzebom i zainteresowaniom słuchaczy. Uczelnia oferuje zajęcia w formie wykładów oraz ćwiczeń obejmujące m.in. historię powszechną, bankowość, prawo spadkowe, czy kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, a zajęcia dostępne są dla wszystkich seniorów, bez względu na posiadane wykształcenie.

 

- Jestem przekonana, że dzięki UTW w Alwerni coraz liczniejsi seniorzy pozostają aktywnymi uczestnikami wszystkich sfer życia. Tworzą Państwo ogromny kapitał społeczny. Państwa atuty to połącznie doświadczenia życiowego ze współczesnością, tradycji z nowoczesnością, to ciekawość świata i rozwaga - zaznaczyła Pierwsza Dama. 

 

Szczególnie istotna dla osób starszych jest możliwość rozwijania swojego potencjału poprzez równy dostęp do kulturalnych, edukacyjnych czy rekreacyjnych zasobów społeczeństwa. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Alwerni prowadzi także warsztaty teatralne i muzyczne, organizuje wyjścia do teatru i kina oraz wycieczki, a także zapewnia seniorom wiele innych aktywności.

 

 

Seniorzy podczas spotkania dyskutowali nt. korzyści, jakie niesie stały rozwój intelektualny oraz aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. Na prośbę słuchaczy Agata Kornhauser-Duda opowiadała o działalności Pierwszej Damy m.in. wizytach zagranicznych i specyfice spotkań z małżonkami innych przywódców.

 

Wśród seniorów byli emerytowani nauczyciele, którzy z łatwością znaleźli wspólny język z Pierwszą Damą jako pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem. Pani Prezydentowa z radością opowiadała o własnej praktyce i misji dydaktycznej, ale także o spostrzeżeniach co do różnych systemów edukacyjnym w krajach, które odwiedza podczas wizyt oficjalnych.

 

8 października Uniwersytet w Alwerni rozpoczyna kolejny rok swojej działalności – z tej okazji Pierwsza Dama życzyła słuchaczom  sukcesów i satysfakcji, zarówno na uczelni, jak i w życiu osobistym oraz zwykłej, codziennej radości płynącej ze wspólnej pracy i spędzania razem czasu. - Niech ten rok będzie dla Państwa bardzo szczęśliwy i przyniesie Państwu tylko dobre chwile – zakończyła Agata Kornhauser-Duda. (KS/WP)

Poleć znajomemu