Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 4 października 2018

Warszawscy uczniowie u Pierwszej Damy

  |   Spotkanie Małżonki Prezydenta ze zwiedzającymi Pałac Prezydencki uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 w Warszawie Spotkanie Małżonki Prezydenta ze zwiedzającymi Pałac Prezydencki uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 w Warszawie Spotkanie Małżonki Prezydenta ze zwiedzającymi Pałac Prezydencki uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 w Warszawie Spotkanie Małżonki Prezydenta ze zwiedzającymi Pałac Prezydencki uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 w Warszawie Spotkanie Małżonki Prezydenta ze zwiedzającymi Pałac Prezydencki uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 w Warszawie Spotkanie Małżonki Prezydenta ze zwiedzającymi Pałac Prezydencki uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 w Warszawie Spotkanie Małżonki Prezydenta ze zwiedzającymi Pałac Prezydencki uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 w Warszawie

Małżonka Prezydenta spotkała się ze zwiedzającymi Pałac Prezydencki uczniami szóstej klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 w Warszawie.

 

W ramach trwających obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości dzieci biorą udział w przedsięwzięciach związanych z historią Polski, do których należą m.in. zwiedzanie Belwederu oraz Pałacu Prezydenckiego. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali Pierwszej Damy, która opowiedziała o wydarzeniach, jakie odbywają się w poszczególnych salach siedziby Prezydenta RP. Młodym gościom najbardziej przypadła do gustu Sala Rokoko – w tym pomieszczeniu Pierwsza Dama przyjmuje małżonki i małżonków głów państw przybywających do Pałacu Prezydenckiego z wizytami oficjalnymi.

 

Uczniowie zadawali też wiele pytań o zmiany, jakie nastąpiły w życiu Pierwszej Damy po objęciu urzędu Prezydenta przez Andrzeja Dudę oraz o obowiązki, jakie Małżonce Prezydenta sprawiają najwięcej radości i satysfakcji. Pierwsza Dama pytana też była o swoje szkolne oceny, przedmioty, których uczyła się najchętniej i o najciekawsze książki z dzieciństwa. (KS)

Poleć znajomemu