Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 25 października 2018

Para Prezydencka oprowadziła po Pałacu krakowskich licealistów

  |   Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie Spotkanie Pary Prezydenckiej z uczniami IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie

W czwartek uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie spotkali się w Pałacu Prezydenckim z Pierwszą Damą. 

 

Małżonka Prezydenta przybliżyła uczniom historię gmachu, który swoją obecną rolę pełni dopiero od 1994 roku i jego losy w trakcie II wojny światowej. Wyjaśniła jakie na przestrzeni lat sprawował funkcje i gdzie swój pierwszy publiczny koncert dał mały Fryderyk Chopin. Zapytana o największą pasję Pierwsza Dama mówiła o książkach, twórczości Isabel Allende oraz Elżbiety Cherezińskiej. Rozmowa dotyczyła też praktyki nauczycielskiej Agaty Kornhauser-Dudy, ulubionych filmów oraz najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu.

 

Licealiści chętnie dzielili się szkolnymi opowieściami, mówili o kierunkach planowanych studiów wyższych i zawodowych marzeniach. Na prośbę młodzieży, wracający właśnie do Pałacu Andrzej Duda, dołączył do rozmowy oraz pokazał gościom swój gabinet i bibliotekę. Przedmiotem zainteresowania uczniów były codzienne obowiązki, ale też zwyczaje Pary Prezydenckiej i wspólne hobby. Andrzej Duda odpowiadał na pytania dlaczego nie może samodzielnie prowadzić auta, skąd pochodzi jego pasja do nart i jaką formę sztuki lubi najbardziej.

 

Para Prezydencka opowiedziała młodym ludziom o prezentacjach malarstwa organizowanych w Pałacu Prezydenckim i dziełach pochodzących ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie i Krakowie. Licealiści obejrzeli też gabinet Pierwszej Damy oraz historyczne pałacowe wnętrza. (KS)

 

 

Poleć znajomemu