Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 8 listopada 2018

Pierwsza Dama świętowała z przedszkolakami odzyskanie przez Polskę niepodległości

  |   Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Spektakl „Niepodległa” w Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Spektakl „Niepodległa” w Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Spektakl „Niepodległa” w Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Spektakl „Niepodległa” w Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Spektakl „Niepodległa” w Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Spektakl „Niepodległa” w Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła siostrę Laurencję, wieloletnią dyrektor domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła siostrę Laurencję, wieloletnią dyrektor domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła siostrę Laurencję, wieloletnią dyrektor domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie Wychowankowie domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi oprowadzili Pierwszą Damę po ośrodku Wychowankowie domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi oprowadzili Pierwszą Damę po ośrodku Wychowankowie domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi oprowadzili Pierwszą Damę po ośrodku

- Chciałabym serdecznie podziękować za inicjatywę, która tak wspaniale wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - mówiła w czwartek Pierwsza Dama.

 

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie, gdzie obejrzała spektakl „Niepodległa”. - Ma on także niezwykły walor edukacyjny, ponieważ kształtuje w najmłodszym pokoleniu wiedzę o polskiej kulturze, tradycji i historii - mówiła Pierwsza Dama po obejrzeniu pantomimy „Orzeł Wolności” oraz wysłuchaniu piosenek o Warszawie w wykonaniu przedszkolaków, jego absolwentów oraz rodziców. Agata Kornhauser-Duda, dziękując za inicjatywę w imieniu własnym i męża przywołała słowa Jana Pawła II, który głosił, że „świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać następnym wspólne dobro –  Zobacz także: „Pamięć o naszych przodkach pokazuje, jak bardzo cywilizowani jesteśmy” Ojczyznę”. Pierwsza Dama zwróciła uwagę na muzyczną formę niepodległościowego przedstawienia i nadmieniła, że według Oskara Kolberga naród, który przestaje śpiewać, przestaje żyć. - To z kolei przypomina nam, że odzyskaliśmy niepodległość nie tylko walką zbrojną, ale także poprzez naszą kulturę, dzieła naszych wspaniałych artystów: pisarzy, malarzy i muzyków. Bo to dzięki ich twórczości przetrwał polski duch, nasza tożsamość narodowa - podkreśliła Pierwsza Dama.

 

Agata Kornhauser-Duda, zwracając się do sióstr, nauczycieli oraz rodziców wyraziła wdzięczność „za wychowywanie młodych ludzi w duchu patriotyzmu i poczuciu narodowej dumy”. - 11 listopada będziemy wszyscy świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - mówiła Pierwsza Dama, która zachęcała do wspólnych obchodów w najbliższą niedzielę. - Wywieśmy biało-czerwone flagi, nasz narodowy symbol, a w samo południe 11 listopada zaśpiewajmy wspólnie hymn - zaapelowała.

 

Małżonka Prezydenta rozpoczęła wizytę w placówce od rozmowy z przedszkolakami o polskiej historii i odzyskaniu wolności. Dwu i trzylatki wspólnie z Pierwszą Dama zaśpiewały pierwszą zwrotkę hymnu narodowego, a starsze „Promyki” piosenkę o niepodległości. Agata Kornhauser-Duda pogratulowała dzieciom umiejętności rozpoznania państw, które brały udział w III rozbiorze Polski oraz wskazania czasu, na jaki nasza ojczyzna zniknęła z mapy Europy. Maluchy chętnie wymieniały też nazwy miast, które odwiedziły i dzieliły się wiedzą o biało-czerwonej fladze.

 

Zobacz także: Wzruszające spotkanie Pierwszej Damy z byłymi więźniarkami obozu Ravensbrück Agata Kornhauser-Duda odwiedziła siostrę Laurencję, wieloletnią dyrektor domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, byłą więźniarkę Ravensbruck. Pierwsza Dama podarowała niezwykłej dziewięćdziesięcioośmiolatce różaniec otrzymany od papieża Franciszka i opowiadała o Sanktuarium Matki Bożej na Mentorelli, do którego lubił pielgrzymować kardynał Karol Wojtyła.

 

Na zakończenie wizyty wychowankowie domu dziecka poprosili Pierwszą Damę, by zgodziła się obejrzeć ośrodek. Dzieci oprowadziły gościa po części budynku, w którym mieści się placówka, pokazały swoje pokoje, opowiedziały o przyjaciołach, szkole i zabawkach. Z radością obiecały też, że odwiedzą Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim. (KS)

 

 

Poleć znajomemu