Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 13 listopada 2018

Młodzi Goście u Pierwszej Damy

  |   Pałac Prezydencki | Spotkanie Pierwszej Damy z warszawskimi drugoklasistami Pałac Prezydencki | Spotkanie Pierwszej Damy z warszawskimi drugoklasistami Pałac Prezydencki | Spotkanie Pierwszej Damy z warszawskimi drugoklasistami Pałac Prezydencki | Spotkanie Pierwszej Damy z warszawskimi drugoklasistami Pałac Prezydencki | Spotkanie Pierwszej Damy z warszawskimi drugoklasistami Pałac Prezydencki | Spotkanie Pierwszej Damy z warszawskimi drugoklasistami Pałac Prezydencki | Spotkanie Pierwszej Damy z warszawskimi drugoklasistami Pałac Prezydencki | Spotkanie Pierwszej Damy z warszawskimi drugoklasistami

O świętowaniu jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, szkolnych doświadczeniach, ulubionych zajęciach oraz o tym, jak to jest być Pierwszą Damą rozmawiała Agata Kornhauser-Duda z uczniami warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 72 im. Przyjaciół Grochowa, którzy odwiedzili dziś Pałac Prezydencki.

 

Mali goście, którzy wcześniej zwiedzili siedzibę głowy państwa, opowiadali Pierwsze Damie o tym, co najbardziej im się tu podobało. Ogród zimowy, sala obrazowa czy kolumnowa - zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie, choć najbardziej zafascynowała je historia 8-letniego Fryderyka Chopina, ich rówieśnika, który właśnie w Pałacu Prezydenckim miał swój pierwszy występ. Maluchy  przyznały, że uwielbiają lekcje muzyki i ochoczo wymieniały instrumenty muzyczne, na których uczą się grać. 

 

Na pytanie Pierwszej Damy o to, jak młodzi obywatele świętowali 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, drugoklasiści z entuzjazmem relacjonowali wspólne śpiewanie hymnu państwowego podczas szkolnej uroczystości oraz opowiadali o tym, czego nauczyli się z historii Polski o tym wielkim jubileuszu.

 

 

Jak to jest być Prezydentową? Co jest trudnego, a co przyjemnego w pracy Pierwszej Damy? Czy Małżonka Prezydenta lubi zwierzęta? Jakie są jej ulubione kolory, smaki i książki – dzieci z wielkim entuzjazmem zadawały Agacie Kornhauser-Dudzie mnóstwo pytań, a Pierwsza Dama odpowiadała na nie pełna podziwu dla dziecięcej błyskotliwości i odwagi, podkreślając, jak wielką radość sprawiają jej wizyty młodzieży w Pałacu Prezydenckim. 

 

 

Podczas spotkania dzieci opowiadały też o tych lekcjach w szkole, które sprawiają im największą przyjemność i zajęciach dodatkowych - były  też ciekawe szkolnych doświadczeń Agaty Kornhauser-Dudy. (WP)

 

- Szkoła jest miejscem nie tylko zdobywania wiedzy, ale i zawierania przyjaźni – mówiła Pierwsza Dama, zaznaczając, jak ważne są wzajemna sympatia i wzajemne wsparcie między uczniami. - Przyjaźnie zawarte w szkole są bardzo często na całe życie – zapewniła Pani Prezydentowa. 

Poleć znajomemu