Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 15 listopada 2018

Uczniowie z Krakowa przyjechali do Małżonki Prezydenta

  |   Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa.

Pierwsza Dama przyjęła w Pałacu Prezydenckim uczniów z Krakowa, którzy podczas wizyty w Warszawie zwiedzili siedzibę głowy państwa. Jedną z tradycji Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 107 jest udział w akcjach charytatywnych, o czym młodzież opowiadała Małżonce Prezydenta. Uczniowie angażowali się m.in. w zbiórkę pieniędzy i darów dla polskich dzieci dotkniętych chorobami lub pochodzących z niezamożnych rodzin i domów dziecka na terenie Białorusi i Litwy. Pierwsza Dama opowiedziała o zbliżającej się akcji „Szlachetna Paczka”, którą w tym roku również wesprze Para Prezydencka.

 

W siedzibie głowy państwa szczególne wrażenie na uczniach wywarł Okrągły Stół, który w czasie historycznych obrad znajdował się w Sali Kolumnowej. Obecnie, ze względu na ciągłe wykorzystanie najbardziej reprezentacyjnego pomieszczania Pałacu Prezydenckiego, stół można oglądać w prawym skrzydle budynku. Przy Okrągłym Stole odbyła się też międzynarodowa konferencja potępiająca terroryzm, zorganizowana po zamachach 11 września 2001 roku.

 

Uczniowie byli ciekawi, jak wygląda codzienne życie w Pałacu Prezydenckim i którą salę Agata Kornhauser-Duda lubi najbardziej. Małżonka Prezydenta pytała młodych ludzi o ich plany dotyczące dalszej edukacji. Przy okazji rozmowy miała także okazję udzielić wskazówek, gdyż sama jest pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem.

 

Krakowska placówka prowadzi Oddziały Integracyjne, które wspomagają indywidualny rozwój dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz uczą tolerancji, wrażliwości i otwartości. Koncepcja pracy w klasie integracyjnej różni się od tradycyjnej, a program nauczania jest dostosowany do możliwości każdego dziecka. (KS)

 

Poleć znajomemu