Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 3 grudnia 2018

Małżonka Prezydenta: Współistnienie osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi rodzi wrażliwe postawy w społeczeństwie

  |   Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w XVI Gali Konkursu „Człowiek bez barier” W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Order nadany Piotrowi Pawłowskiemu wręczył jego żonie minister Wojciech Kolarski Ewa Pawłowska odebrała Order nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Piotrowi Pawłowskiemu Minutą ciszy uczestnicy XVI Gali Konkursu „Człowiek bez barier” uczcili Piotra Pawłowskiego Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w XVI Gali Konkursu „Człowiek bez barier” Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w XVI Gali Konkursu „Człowiek bez barier” XVI Gala Konkursu „Człowiek bez barier” w Zamku Królewskim w Warszawie XVI Gala Konkursu „Człowiek bez barier” w Zamku Królewskim w Warszawie XVI Gala Konkursu „Człowiek bez barier” w Zamku Królewskim w Warszawie XVI Gala Konkursu „Człowiek bez barier” w Zamku Królewskim w Warszawie XVI Gala Konkursu „Człowiek bez barier” w Zamku Królewskim w Warszawie XVI Gala Konkursu „Człowiek bez barier” w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w XVI Gali Konkursu „Człowiek bez barier”. Towarzyszył jej minister Wojciech Kolarski XVI Gala Konkursu „Człowiek bez barier” w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wręczyła statuetkę "Człowiekowi bez barier" Tegoroczny zwycięzca Konkursu „Człowiek bez barier”, Przemysław Sobieszczuk XVI Gala Konkursu „Człowiek bez barier” w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w XVI Gali Konkursu „Człowiek bez barier” Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w XVI Gali Konkursu „Człowiek bez barier” Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w XVI Gali Konkursu „Człowiek bez barier” Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w XVI Gali Konkursu „Człowiek bez barier” Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w XVI Gali Konkursu „Człowiek bez barier” Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w XVI Gali Konkursu „Człowiek bez barier” Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w XVI Gali Konkursu „Człowiek bez barier”

Minutą ciszy w hołdzie Piotrowi Pawłowskiemu, założycielowi Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja, rozpoczęła się XVI Gala Konkursu „Człowiek bez barier”. - Swoimi codziennymi wyborami udowadniał, że rzeczy niemożliwe stają się możliwe - mówiła o zmarłym 8 października br. twórcy konkursu Agata Kornhauser-Duda.

 

Piotr Pawłowski został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Order przekazał na ręce żony Ewy Pawłowskiej minister Wojciech Kolarski. dowiedz się więcej>>> 

 

Małżonka Prezydenta podkreśliła w swoim wystąpieniu, że Piotr Pawłowski „był przede wszystkim niestrudzonym orędownikiem idei integracji”. Zaakcentowała, że „z wielką determinacją i wytrwałością dążył do tego, żeby włączać osoby niepełnosprawne do tkanki społecznej, ponieważ doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że współistnienie osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi rodzi wrażliwe postawy w społeczeństwie”.  

 

 

Zobacz także: Pierwsza Dama wręczyła statuetkę Człowiek bez Barier Pierwsze Damy Polski i Ukrainy wręczyły nagrody "Człowiek bez barier 2016" Piotr Pawłowski działał na rzecz przemian w naszym kraju, co wyraźnie wskazała Pierwsza Dama. - Niestrudzenie dbał o to, żeby zmieniać stereotypowe myślenie o niepełnosprawności. I swoim własnym przykładem udowadniał, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w wykonywaniu pracy zawodowej i społecznej, w realizacji pasji i spełnianiu marzeń - mówiła. Dodała, że uświadamiał nam wszystkim, że osoby niepełnosprawne mogą aktywnie wpływać na procesy zachodzące w naszym społeczeństwie i że potrzebują jedynie pozytywnego impulsu, zainteresowania okazanego im przez innych, dogodnych warunków. - Pan Piotr uczył nas wszystkich - i to w bardzo subtelny sposób - postaw tolerancji, okazywania sobie wzajemnego szacunku, akceptowania odmienności. I jego wielką zasługą jest to, że udało mu się tak wiele osób wyciągnąć ze społecznej izolacji, zachęcając i motywując je do podejmowania różnego rodzaju wyzwań - zaakcentowała Agata Kornhauser-Duda.

 

Konkurs „Człowiek bez barier” objęty patronatem Małżonki Prezydenta RP jest prestiżowym wydarzeniem nagradzającym ludzi, których życie zawodowe i społeczne może stać się wzorem postępowania dla innych. Wśród laureatów organizowanego przez Stowarzyszenie Integracja plebiscytu są osoby odnoszące sukcesy w biznesie, artyści, sportowcy lub liderzy społeczności lokalnych, prezentowani przez pryzmat osobistych osiągnięć, realizowanych marzeń, twórczej pasji, zaangażowania społecznego i podejmowanej aktywności. - Piotr Pawłowski potrafił skupiać wokół swoich pomysłów, swoich projektów ludzi z bardzo różnych środowisk, zawodów, ludzi o różnych poglądach politycznych, którzy z zapałem pomagali mu realizować jego wielkie marzenie, by życie osób niepełnosprawnych stawało się lepsze poprzez likwidację barier społecznych, barier architektonicznych, czy barier cyfrowych - powiedziała Pierwsza Dama.

 

 

Małżonka Prezydenta wyraziła głęboką wiarę w to, że dzieło pomysłodawcy m.in. programu „Polska bez barier”, konkursu „Lider Dostępności” oraz szeregu kampanii i projektów edukacyjnych będzie kontynuowane, a kolejne niezwykłe osoby zostaną wyróżnione mianem „Człowieka bez barier”, którym w 2018 roku został Przemysław Sobieszczuk. Zwycięzca konkursu jest chorym na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB) szkoleniowcem, prowadzącym własne warsztaty motywacyjne, który także uczy dzieci postępowania wobec szkolnych kolegów z niepełnosprawnością. Upowszechnia wiedzę o chorobach rzadkich oraz angażuje się w walkę o poprawę jakości życia chorych na EB.

 

Zobacz także: Odszedł Prezes Fundacji Integracja Piotr Pawłowski „Działalność obywatelska ważnym elementem każdego państwa” W kategorii „osobowość internetowa" wygrała Agata Roczniak, która jest modelką, medalistką zawodów pływackich dla niepełnosprawnych oraz działaczką w fundacji Ewy Minge „Black Butterflies”. Prezes Klubu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Janowie Lubelskim, Andrzej Łukasik otrzymał nagrodę publiczności oraz wyróżnienie. W gronie osób wyróżnionych znaleźli się także: organizator cyklicznych akcji charytatywnych "The Best Trip - w drodze po pomoc" Adrian Beściak, przewodnicząca Koła Terenowego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w Częstochowie i działaczka społeczna, Irena Sikora-Mysłek oraz inicjator i pomysłodawca obozów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami Iron Camp, treningów crossfitu oraz biegów na wózkach, Krzysztof Stern.

 

 

- Podejmując wyzwania realizujecie się Państwo sami, ale nie zapominacie o innych i to jest też ogromnie ważne - podsumowała Małżonka Prezydenta. (KS, Integracja)

 

 

Poleć znajomemu