| | |
A | A | A
Środa, 12 grudnia 2018

Spotkanie Pierwszej Damy z wolontariuszami z Pomorza

  |   Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Pierwsza Dama spotkała się z uczniami-wolontariuszami fundacji „Pan Władek” z Pomorza Prezydent Andrzej Duda dołączył do spotkania z wolontariuszami Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” Prezydent Andrzej Duda dołączył do spotkania z wolontariuszami Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” Prezydent Andrzej Duda dołączył do spotkania z wolontariuszami Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” Prezydent Andrzej Duda dołączył do spotkania z wolontariuszami Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek”

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z wolontariuszami gdańskiej fundacji „Pan Władek”. Uczniowie pięciu szkół podstawowych opowiedzieli Pierwszej Damie o swoich dokonaniach i pomysłach na świąteczne wsparcie najbardziej potrzebujących.

 

Grudzień jest intensywnym czasem dla wolontariuszy, którzy przygotowali mikołajkowe prezenty dla dzieci, współuczestniczą w organizacji spotkań opłatkowych i zabaw choinkowych oraz przekazują dary najuboższym. - Cieszę się, że jest was tak wielu - powiedziała Pierwsza Dama, zwracając się do wolontariuszy współpracujących z panem Władkiem. - Serdecznie Wam za to dziękuję! - podkreśliła.

 

 

Małżonka Prezydenta, która również wspiera ideę dobroczynności oraz często spotyka się z wolontariuszami, rozmawiała z uczniami o różnorodnych formach pomagania innym. Zauważyła, że rozwijają one w młodych ludziach empatię i poczucie odpowiedzialności. Młodzież opowiedziała o przeprowadzonych akcjach charytatywnych i zdobytym doświadczeniu, dzięki któremu poszerza swoje kompetencje psychologiczne i zawodowe oraz uczy się organizacji czasu i wyznaczania priorytetów. Wolontariat integruje również społeczność lokalną w gminie Trąbki Wielkie, z której pochodzą uczniowie.

 

 

Zobacz także: Małżonka Prezydenta: Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do drugiego człowieka Młodzi wolontariusze u Pierwszej Damy Ponieważ spotkanie odbyło się w czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia rozmawiano także o św. Mikołaju, wigilijnych potrawach i tradycji ubierania choinki, która - jak mówiła Pierwsza Dama - trafiła do Europy z Niemiec, a wcześniej była zwyczajem pogańskim. Agata Kornhauser-Duda przybliżyła swoim gościom także historię Pałacu Prezydenckiego i zasady protokołu dyplomatycznego obowiązujące podczas wizyt zagranicznych gości w Polsce. Na zakończenie spotkania do wolontariuszy dołączył Prezydent Andrzej Duda, który również wyraził wdzięczność za gotowość młodzieży do niesienia pomocy.

 

Powołanie fundacji „Pan Władek” jest następstwem kilkudziesięcioletniej działalności charytatywnej jego założyciela. Organizacja pomaga także osobom starszym i samotnym oraz rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Fundacja Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” była nominowana w III edycji Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” w kategorii: Instytucja - organizacja. Czytaj także >>> (KS)

 

Poleć znajomemu