Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 10 stycznia 2019

Pierwsza Dama w roli narratora Jasełek

  |   Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim Jasełka w Pałacu Prezydenckim

- Bardzo mi zależało, żeby w siedzibie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej rozpocząć rok 2019 w pogodnej, rodzinnej i przede wszystkim ciepłej atmosferze. Pomyślałam, że najlepiej będzie odwołać się do  naszej pięknej tradycji wystawiania Jasełek - mówiła w czwartek Pierwsza Dama.

 

 

Na scenie w Pałacu Prezydenckim stanęli mali i dorośli aktorzy-amatorzy Teatru Biedronka, którzy zagrali przed szczególnie żywiołową widownią. Zasiadły na niej dzieci z przedszkoli, szkół oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych z województwa mazowieckiego. Agata Kornhauser-Duda wystąpiła w roli narratora inscenizacji opowiadającej o wygnaniu Adama i Ewy z Raju, podróży Józefa i Maryi do Betlejem i narodzinach Jezusa, którego zagrał maleńki Krzyś. Dzieci żywiołowo reagowały na przybycie Trzech Króli, z którymi wypatrywały gwiazdy na niebie. Duże emocje wzbudziła walka, jaką stoczyli Michał i aniołowie ze smokiem, a w śpiewanie znanych piosenek i kolęd włączyli się wszyscy goście.

 

- Dzisiejsze przedstawienie udowodniło, że Jasełka to również ponadczasowy sposób na piękne, dobre chwile, na wzruszenia, na przyjazną atmosferę, a przede wszystkim na poczucie, że warto być razem - dodała Pierwsza Dama. Zgromadzonym w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego dzieciom, rodzicom i opiekunom życzyła wszelkiego dobra i pomyślności, wielu sukcesów, szczęścia oraz spełnienia marzeń. - Życzę wiary, która góry przenosi, nadziei która nigdy nie gaśnie i dużej ilości miłości, która pochodzi od Bożego Dziecięcia. Do siego roku! - zakończyła Małżonka Prezydenta.

 

 

Teatr Biedronka powstał w 2012 roku z inicjatywy rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola Strumienie Stowarzyszenia Sternik w Józefowie. Tworzeniem sztuk zajmuje się grupa rodziców, którzy w czasie wolnym samodzielnie przygotowują scenariusze, oprawę muzyczną, scenografię i kostiumy. Każdy spektakl składa się z różnorodnych elementów, m.in. gry aktorskiej, śpiewu, tańca i muzyki na żywo, a skład zespołu stale się powiększa. (KS)

Poleć znajomemu