Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 22 stycznia 2019

Mali Maniowianie odwiedzili Małżonkę Prezydenta

  |   Występ zespołu Mali Maniowianie w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu Mali Maniowianie w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami Występ zespołu Mali Maniowianie w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu Mali Maniowianie w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu Mali Maniowianie w Pałacu Prezydenckim Występ zespołu Mali Maniowianie w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami Agata Kornhauser-Duda oprowadziła gości po gabinecie prezydenta oraz bibliotece Agata Kornhauser-Duda oprowadziła gości po gabinecie prezydenta oraz bibliotece Agata Kornhauser-Duda oprowadziła gości po gabinecie prezydenta oraz bibliotece Agata Kornhauser-Duda oprowadziła gości po gabinecie prezydenta oraz bibliotece Agata Kornhauser-Duda oprowadziła gości po gabinecie prezydenta oraz bibliotece Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami Spotkanie Pierwszej Damy z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami Prezydent RP telefonicznie pozdrowił Małych Maniowianów

We wtorek w Pałacu Prezydenckim wystąpili młodzi muzycy z Małopolski. - Bardzo się cieszę, że tak pięknie kultywowana jest nasza ludowa tradycja i pielęgnowana polska kultura. To ogromnie ważne – powiedziała artystom Małżonka Prezydenta.

 

 

Na repertuar zespołu Mali Maniowianie działającego przy Centrum Kultury Gminy Czorsztyn składają się góralskie utwory wokalne i taneczne prezentowane podczas lokalnych uroczystości. W trakcie spotkania z Małżonką Prezydenta artyści opowiedzieli o udziale w festiwalach folklorystycznych w Polsce i zagranicą oraz o zdobytych nagrodach i wyróżnieniach. Przyznali, że występy są dla nich wielką przygodą oraz wspaniałą formą rozpowszechniania podhalańskich obyczajów, a także kontynuowania rodzinnych tradycji, gdyż w powstałej 25 lat temu formacji występowali też rodzice i krewni obecnych członków zespołu.

 

Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z dziećmi i młodzieżą o góralskiej muzyce, ale również o Pałacu Prezydenckim i obszarach działalności Pierwszej Damy. Opowiedziała swoim gościom o powojennych losach gmachu pełniącego współcześnie funkcję siedziby głowy państwa oraz o niektórych wydarzeniach artystycznych, które miały w nim miejsce, jak np. pierwszy publiczny występ małego Fryderyka Chopina.

 

 

Małżonka Prezydenta odpowiadała też na pytania o wizyty zagranicznych gości w Polsce, na których cześć wydawane są uroczyste obiady. Wbrew swojej nazwie są to wieczorne posiłki, podczas których gospodarz wygłasza toasty na cześć podejmowanych głów państw. Przebywający obecnie w Davos Andrzej Duda telefonicznie pozdrowił Małych Maniowianów, których Pierwsza Dama oprowadziła po jego gabinecie. Dzieci obejrzały też prezydencką bibliotekę, w której szukały tajemnego przejścia, zastanawiały się jak wiele pokoi liczy pałac oraz ile osób pomieści jego najbardziej reprezentacyjna sala – kolumnowa. (KS)

 

 

Poleć znajomemu