Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 7 lutego 2019

Pierwsza Dama w Teatrze Naszej Wyobraźni

  |   Zajęcia rozwijające wyobraźnię oraz koordynację ruchową w przestrzeni scenicznej Zajęcia rozwijające wyobraźnię oraz koordynację ruchową w przestrzeni scenicznej Zajęcia rozwijające wyobraźnię oraz koordynację ruchową w przestrzeni scenicznej Zajęcia rozwijające wyobraźnię oraz koordynację ruchową w przestrzeni scenicznej Zajęcia rozwijające wyobraźnię oraz koordynację ruchową w przestrzeni scenicznej Zajęcia rozwijające wyobraźnię oraz koordynację ruchową w przestrzeni scenicznej Zajęcia rozwijające wyobraźnię oraz koordynację ruchową w przestrzeni scenicznej Zajęcia rozwijające wyobraźnię oraz koordynację ruchową w przestrzeni scenicznej Małżonka Prezydenta obejrzała próbę do spektaklu 5-10-15 Próba spektaklu 5-10-15 Próba spektaklu 5-10-15 Próba spektaklu 5-10-15 Próba spektaklu 5-10-15 Próba spektaklu 5-10-15 Rozmowa Pierwszej Damy z młodymi artystami Rozmowa Pierwszej Damy z młodymi artystami Rozmowa Pierwszej Damy z młodymi artystami Rozmowa Pierwszej Damy z młodymi artystami Rozmowa Pierwszej Damy z młodymi artystami Wizyta Małżonki Prezydenta w Gołkowicach Wizyta Małżonki Prezydenta w Gołkowicach Wizyta Małżonki Prezydenta w Gołkowicach Wizyta Małżonki Prezydenta w Gołkowicach Wizyta Małżonki Prezydenta w Gołkowicach

W Gołkowicach od dziesięciu lat najmłodsi mieszkańcy gminy Godów udowadniają, że dziecięca kreatywność i entuzjazm potrafią zmieniać świat. Teatr Naszej Wyobraźni spełnia marzenia, bawi i uczy. Z młodymi aktorami i tancerzami oraz ich instruktorami spotkała się w czwartek Agata Kornhauser-Duda.

 

 

Podczas zajęć rozwijających wyobraźnię oraz koordynację ruchową w przestrzeni scenicznej Małżonka Prezydenta wspólnie z młodymi artystami zrywała samogłoski z drzewa oraz lepiła kulę spełniającą marzenia. Poznała też historie zrealizowanych przedsięwzięć oraz obserwowała próbę do jubileuszowego spektaklu „5-10-15”. Zamysłem instytucji jest praca ze wszystkimi chętnymi dziećmi, dlatego podczas naboru nie obowiązuje selekcja kandydatów. Rolą instruktora jest odnalezienie w każdym małym artyście jego mocnych stron i wyeksponowanie ich na scenie. Pierwsza Dama zwróciła uwagę na trafność tego założenia. - Głęboko wierzę, że każdy człowiek ma jakiś talent, należy go tylko odkryć - wyjaśniła.

 

 

 

Małżonka Prezydenta rozmawiała z dziećmi i młodzieżą o własnych przygotowaniach do wystąpień publicznych, sposobach radzenia sobie ze stresem oraz o pozytywnych stronach tremy. Wspominała sąsiedzkie występy teatralne z dzieciństwa oraz ulubioną zabawę w szkołę. Aktorzy podzielili się z Pierwszą Damą spostrzeżeniami nt. kompetencji jakich nabywają podczas pracy na scenie i ich wpływie na codzienne życie. Dzieci same zauważyły, że teatr nie tylko pomaga im rozwijać talenty, ale też uczy odpowiedzialności, pracy w zespole, wyczulenia na potrzeby innych czy wiary we własne możliwości. Pytały swojego gościa o największe marzenia, podróże, czas spędzany z rodziną i najbardziej inspirujące lektury.

 

Teatr wystawił wiele różnorodnych spektakli, ale jedna z inscenizacji była wyjątkowa. Inspirowane losem chorej Bereniki przedstawienie pomogło spełnić nie tylko wielkie marzenie o występie scenicznym poruszającej się na wózku inwalidzkim dziewczynki. Także publiczność włączyła się w „odczarowanie” nóżek odtwórczyni roli Dzwoneczka, zbierając fundusze na jej zagraniczną operację. Dwa lata temu, podczas lekcji integracji w Pałacu Prezydenckim, mała Berenika opowiadała przedszkolakom o swojej codzienności. Czytaj więcej >>> 

 

Teatr Naszej Wyobraźni tworzą dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych, a jego dopełnieniem są grupy taneczne ANAVA. Oprócz opracowywania własnych spektakli, TNW współpracuje z Zespołem Pieśni i Tańca „Vladislavia”, z którym stworzył m.in. cykl koncertów edukacyjnych skierowanych do uczniów szkół podstawowych. (KS)

 

Poleć znajomemu