Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 20 lutego 2019

Lekcja języka niemieckiego w gabinecie Pierwszej Damy

  |   Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z Adamem i jego rodziną w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z Adamem i jego rodziną w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z Adamem i jego rodziną w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z Adamem i jego rodziną w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z Adamem i jego rodziną w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z Adamem i jego rodziną w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z Adamem i jego rodziną w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z Adamem i jego rodziną w Pałacu Prezydenckim Adam podczas lekcji języka niemieckiego prowadzonej przez Pierwszą Damę Adam podczas lekcji języka niemieckiego prowadzonej przez Pierwszą Damę

W czasie ubiegłorocznego Światowego Dnia Wcześniaka Małżonka Prezydenta odwiedziła Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej. Poznała tam piętnastoletniego Adama, byłego pacjenta Oddziału Patologii Noworodka, który zwrócił się do Pierwszej Damy z prośbą o udzielenie lekcji języka niemieckiego. Dziś w Pałacu Prezydenckim nastolatek spotkał się z Agatą Kornhauser-Dudą, która z radością zaoferowała pomoc w nauce. Wcześniej Adam razem z rodziną zwiedził siedzibę głowy państwa, a Małżonka Prezydenta opowiedziała swoim gościom o przeznaczeniu poszczególnych sal oraz o odbywających się w nich uroczystościach.

 

 

Podczas serdecznego spotkania rozmawiano o wcześniactwie i rodzinnej bliskości pełnej zrozumienia, która daje wiele siły i odwagi wchodzącym w dorosłość dzieciom i samym rodzicom. Adam mówił o swoich pasjach i ulubionych szkolnych przedmiotach, a jego  siostra podzieliła się z Pierwszą Damą najbliższymi planami zawodowymi.

 

Rodzina ze Śląska przyjechała na Krakowskie Przedmieście w Warszawie dzień po inauguracji przez Parę Prezydencką wystawy „Oblicza Polski – oblicza Polaków”. Galeria portretów przygotowana przez Muzeum Narodowe w Krakowie ukazuje historię, kulturę i postawy naszych rodaków na przestrzeni wieków. Obok portretów wielkich wodzów i znanych przedstawicieli świata sztuki na wystawie pojawiły się wizerunki robotników i biedoty. Pierwsza Dama mówiła o niektórych płótnach, wśród których znalazły się prace Wojciecha Kossaka, Jacka Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego, Wiesława Szamborskiego i wielu innych artystów. Czytaj więcej >>> 

 

 

Dzieła będą udostępnione wszystkim gościom Pałacu Prezydenckiego, w tym wycieczkom oraz turystom odwiedzającym budynek podczas dni otwartych, do początku 2020 roku. (KS)

 

Poleć znajomemu