Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 25 lutego 2019

Pierwsza Dama w ośrodku terapii uzależnień: To jest walka o najwyższą stawkę - o Wasze życie

  |   Wizyta Pierwszej Damy w nowej siedzibie Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii w Albrechtówce Wizyta Pierwszej Damy w nowej siedzibie Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii w Albrechtówce Wizyta Pierwszej Damy w nowej siedzibie Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii w Albrechtówce Wizyta Pierwszej Damy w nowej siedzibie Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii w Albrechtówce Wizyta Pierwszej Damy w nowej siedzibie Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii w Albrechtówce Wizyta Pierwszej Damy w nowej siedzibie Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii w Albrechtówce Wizyta Pierwszej Damy w nowej siedzibie Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii w Albrechtówce Wizyta Pierwszej Damy w nowej siedzibie Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii w Albrechtówce Wizyta Pierwszej Damy w nowej siedzibie Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii w Albrechtówce Wizyta Pierwszej Damy w nowej siedzibie Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii w Albrechtówce Wizyta Pierwszej Damy w nowej siedzibie Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii w Albrechtówce

- Ufam, że to miejsce będzie wypełnione dobrymi historiami pacjentów, udowadniając wszystkim, że wyjście z uzależnienia jest możliwe - mówiła w poniedziałek Agata Kornhauser-Duda. Uroczystość otwarcia nowej siedziby Ośrodka Terapii, Readaptacji i Socjoterapii "Powrót z U" była efektem ciężkiej pracy, zapału oraz determinacji wielu osób. - Jestem bardzo szczęśliwa i niezwykle wzruszona, że mogę uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu - wyznała Małżonka Prezydenta w ośrodku dla młodzieży, któremu ze względów lokalowych groziła likwidacja. W trakcie wizyty w Albrechtówce Małżonka Prezydenta obejrzała występ w wykonaniu podopiecznych ośrodka oraz spotkała się z pracującymi w nim pedagogami.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama odwiedziła Młodzieżowy Ośrodek Terapii i Readaptacji „Powrót z U” „Powrót z U” jest jedyną w Polsce placówką zajmującą się równolegle leczeniem uzależnień oraz edukacją pacjentów. Jeszcze w 2016 roku, podczas wizyty w poprzedniej siedzibie instytucji w Cholewiance, Pierwsza Dama przekonała się o wspaniałych efektach pracy z młodzieżą, ale przede wszystkim miała okazję poznać niezwykłych ludzi: terapeutów, nauczycieli i wychowawców, którzy, jak mówiła w poniedziałek, „swoim zaangażowaniem, profesjonalizmem, wiedzą i autentyczną troską pomagają młodym ludziom wychodzić z uzależnień”.  - W Cholewiance zobaczyłam, że relacje między uczniami, a ich nauczycielami i terapeutami posiadają szczególny charakter, bo mają potężnego i silnego przeciwnika jakim jest uzależnienie - zaznaczyła Małżonka Prezydenta. Przyznała też, że było to dla niej, nauczycielki z długoletnim stażem, bardzo ważne i pouczające doświadczenie. - Uświadomiło mi dobitnie, że my: nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, nie tylko pomagamy uczniom w zdobywaniu wiedzy, ale przede wszystkim towarzyszymy im w drodze ku dorosłości. A jak doskonale wiemy, ta droga nie zawsze jest łatwa i bezproblemowa - wyjaśniła.

 

 

Zobacz także: Wychowankowie z Ośrodka w Cholewiance spotkali się z Parą Prezydencką „Chciałabym, żeby młodzi ludzie rozmawiali z ekspertami na ważne tematy” Osoby, które zadecydowały o podjęciu leczenia i zmianie sposobu dotychczasowych destrukcyjnych zachowań to nastolatkowie z całej Polski, którzy w tym samym miejscu mają wyjątkową sposobność kontynuowania nauki w ostatniej klasie gimnazjum oraz klasach VII i VIII szkoły podstawowej, a od września br. roku także w szkole branżowej. - Wielkim, wspólnym zadaniem wszystkich, którym na sercu leży dobro i przyszłość tych młodych ludzi jest tworzenie takich warunków, by nawet z najgorszych upadków byli w stanie się podnieść - podkreślała Pierwsza Dama. Zauważyła, że w ośrodku nigdy „nie brakowało dobrej energii, pasji, determinacji i talentów”. Wspominała, jak wiele razy przywoływała w pamięci poczucie humoru pacjentów, „które rozbawiło do łez widownię” spektaklu wystawionego podczas wizyty Pierwszej Damy sprzed trzech lat. - Tej energii nie brakowało również pani dyrektor i jej współpracownikom - przypominała Agata Kornhauser-Duda, wyrażając przekonanie, że gdyby nie upór pracowników, prawdopodobnie nie udałoby się ocalić placówki. - Gratuluję odwagi i determinacji, gratuluję cierpliwości i umiejętności szukania porozumienia tam, gdzie wydawało się ono nieosiągalne - powiedziała. - Dziękuję także za hart ducha, który w tamtych burzliwych momentach potrafił wlać otuchę w serca współpracowników, którzy nie opuścili ośrodka i swoich podopiecznych - kontynuowała. Pierwsza Dama stwierdziła też, że „każdy człowiek zasługuje na drugą szansę”. - To jest walka o najwyższą stawkę - o Wasze życie - akcentowała, zwracając się do młodzieży. - Trzymam kciuki, żeby była to walka wygrana. Ja w Was wierzę - zakończyła. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu