Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 28 lutego 2019

Zwiedzanie siedziby głowy państwa z Pierwszą Damą

  |   Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z warszawskimi ósmoklasistami w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z warszawskimi ósmoklasistami w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z warszawskimi ósmoklasistami w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z warszawskimi ósmoklasistami w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z warszawskimi ósmoklasistami w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z warszawskimi ósmoklasistami w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z warszawskimi ósmoklasistami w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z warszawskimi ósmoklasistami w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy z warszawskimi ósmoklasistami w Pałacu Prezydenckim

Ze zwiedzającymi Pałac Prezydencki ósmoklasistami spotkała się w czwartek Agata Kornhauser-Duda. Opowiedziała im o najważniejszych uroczystościach odbywających się w siedzibie głowy państwa, odkryła kulisy wizyt zagranicznych delegacji oraz przypomniała o historycznych wydarzeniach.

 

Warszawscy uczniowie pochwalili się naukowymi i pozaszkolnymi osiągnięciami. Jak się okazało, aż osiemnaście osób z klasy udziela się charytatywnie. Młodzież chętnie uczestniczy też w konkursach i osiąga w nich duże sukcesy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego startowali m.in. w konkursie Prymus Bielański, kuratoryjnym konkursie z matematyki i języka polskiego, a także Ogólnopolskim Konkursie Gramatycznym. Pięciu ósmoklasistów jest objętych programem dla uczniów uzdolnionych. Osoby o artystycznych predyspozycjach próbują swoich sił podczas zajęć teatralnych, dają występy wokalne oraz uczą się gry na instrumentach. Podczas spotkania z Pierwszą Damą młodzi ludzie mówili też o sukcesach w reprezentacji kadry Mazowsza w piłce nożnej oraz w biegach przełajowych.

 

 

Uczniowie pytali Małżonkę Prezydenta o dobre strony i trudne sytuacje wynikające z bycia osobą publiczną, o prezydencki apartament przy Krakowskim Przedmieściu i sposoby na odpoczynek. Rozmawiano też o aktywnościach Pierwszej Damy, dyplomatycznym dress codzie, ale też o książkach i ambicjach uczniów na dorosłe życie.

 

Ponieważ wizyta przypadła w tłusty czwartek, Pierwsza Dama zaprosiła młodzież na tradycyjne pączki. (KS)

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu