Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 8 marca 2019

Dzień Kobiet ze strażaczkami z OSP w Makowie Podhalańskim

  |   Agata Kornhauser-Duda odwiedziła strażaczki z OSP Maków Dolny Jednostka prowadzi również Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Jednostka prowadzi również Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Jednostka prowadzi również Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Małżonka Prezydenta przywiozła ochotniczkom specjalny tort Małżonka Prezydenta przywiozła ochotniczkom specjalny tort Panie rozmawiały o ideałach, odwadze, niesieniu pomocy, ale też o kultywowaniu tradycji Panie rozmawiały o ideałach, odwadze, niesieniu pomocy, ale też o kultywowaniu tradycji Panie rozmawiały o ideałach, odwadze, niesieniu pomocy, ale też o kultywowaniu tradycji Panie rozmawiały o ideałach, odwadze, niesieniu pomocy, ale też o kultywowaniu tradycji Pierwsza Dama zwiedziła jednostkę i obejrzała samochód OSP Maków Dolny Pierwsza Dama zwiedziła jednostkę i obejrzała samochód OSP Maków Dolny Życzenia z okazji Dnia Kobiet ochotniczki z OSP Maków Dolny przyjęły od Prezydenta Andrzeja Dudy Życzenia z okazji Dnia Kobiet ochotniczki z OSP Maków Dolny przyjęły od Prezydenta Andrzeja Dudy Życzenia z okazji Dnia Kobiet ochotniczki z OSP Maków Dolny przyjęły od Prezydenta Andrzeja Dudy Prezydent przyjechał do Makowa Podhalańskiego z bukietami tulipanów Prezydent przyjechał do Makowa Podhalańskiego z bukietami tulipanów Prezydent przyjechał do Makowa Podhalańskiego z bukietami tulipanów Wizyta Pary Prezydenckiej w remizie OSP Maków Dolny Wizyta Pary Prezydenckiej w remizie OSP Maków Dolny Wizyta Pary Prezydenckiej w remizie OSP Maków Dolny Wizyta Pary Prezydenckiej w remizie OSP Maków Dolny Wizyta Pary Prezydenckiej w remizie OSP Maków Dolny Wizyta Pary Prezydenckiej w remizie OSP Maków Dolny Wizyta Pary Prezydenckiej w remizie OSP Maków Dolny Wizyta Pary Prezydenckiej w remizie OSP Maków Dolny Wizyta Pary Prezydenckiej w remizie OSP Maków Dolny

Decydując się na wstąpienie do Straży Pożarnej, chcą pomagać innym i nie oczekują taryfy ulgowej. Są wyszkolone, odpowiedzialne i gotowe do podejmowania wyzwań. 8 marca Agata Kornhauser-Duda spotkała się ze strażaczkami OSP w Makowie Podhalańskim.

 

 

Z okazji Dnia Kobiet oraz przypadającego w najbliższą niedzielę Dnia Mężczyzn Pierwsza Dama życzyła strażakom ochotnikom  zdrowia, spełnienia marzeń, realizacji planów, a także „wzajemnego szacunku, życzliwości i okazywania sobie miłości”. - Pozwalajmy się miło zaskakiwać, a przede wszystkim doceniajmy się wzajemnie - mówiła Małżonka Prezydenta.

 

 

 

Pierwsza Dama zapoznała się z historią i działalnością OSP w Makowie oraz z aktualnymi inicjatywami jednostki. Ubiegłoroczny lokalny projekt „Kobiety Straży” zyskał rozgłos w województwie małopolskim, a obecnie cieszy się statusem inicjatywy o ogólnopolskim zasięgu. - Celem projektu ,,Kobiety Straży 2019'' jest przypomnienie, jak dużą rolę we współczesnym świecie pełnią kobiety - tłumaczyły panie. -  Gdy zawyje syrena nie ma dyskryminacji z powodu płci. Jedzie ten, kto pierwszy przybiegnie na wezwanie - zaznaczały. - To jest właśnie nasza największa siła: potrafimy ramię w ramię stanąć w obliczu wyzwania - mężczyźni i kobiety, koledzy, partnerzy - podkreślali ochotnicy.

 

 

Podczas spotkania Małżonka Prezydenta rozmawiała ze strażaczkami o pięknych ideałach, odwadze, niesieniu pomocy, ale też o kultywowaniu tradycji oraz o rodzinie. W szeregach OSP Maków Dolny działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zrzeszająca chłopców i dziewczynki, a jej najmłodsza uczestniczka ma 8 lat. Pasją zaraził ją tata Zobacz także: Pierwsza Dama rozmawiała o wielkim potencjale małych społeczności Mundurowy Dzień Kobiet w Pałacu Prezydenckim strażak. W miejscowości powstała też pierwsza tego typu organizacja w Polsce - Strażackie Koło Gospodyń. Prowadzi ono działalność społeczną oraz wychowawczą, angażuje mieszkańców we wspólne inicjatywy oraz szkoli młodzież m.in. z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Panie pielęgnują też lokalne tradycje, przecząc wyobrażeniom, że zwyczaj ten wśród młodych Polaków zanika. Mieszkanki Makowa bardzo chętnie biorą udział w konkursach potraw regionalnych oraz popularyzują miejscowe obrzędy. - Ujęło mnie, że jest to projekt międzypokoleniowy. To bardzo ważne, żeby łączyć tradycję z nowoczesnością i przekazywać wartości - akcentowała Pierwsza Dama.

 

 

Serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet ochotniczki z OSP Maków Dolny przyjęły także od Prezydenta Andrzeja Dudy, który przyjechał do remizy z bukietami tulipanów. - Bardzo się cieszę, że mogę być dzisiaj z Wami: z kobietami czynu, z kobietami służby - powiedział Andrzej Duda. Wyraził podziw dla odwagi, którą panie wykazują w wymagającej pracy oraz podziękował za działalność społeczną jednostki. (KS)

 

Poleć znajomemu