Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 18 marca 2019

ABC bezpiecznego podróżowania

  |   Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy Kolejowe ABC w szkole Podstawowej w Duchnicach z udziałem Pierwszej Damy

Agata Kornhauser-Duda już po raz kolejny wsparła akcję Kolejowe ABC. - Jest to kampania, której głównym celem jest zapoznawanie, uczenie, ale przede wszystkim propagowanie zasad bezpieczeństwa, ale także wzorców zachowań podczas korzystania z transportu Zobacz także: Jak bezpiecznie przejść przez tory Lekcja Bezpieczeństwa z Pierwszą Damą kolejowego - tłumaczyła Pierwsza Dama. W Szkole Podstawowej w Duchnicach w województwie mazowieckim najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego uczyli się jak powinni się zachować przed przejazdem kolejowym oraz w trakcie podróży pociągiem. Uczniowie drugich i trzecich klas dowiedzieli się, gdzie można kupić bilet, czy wolno pozostawiać bagaż bez nadzoru, jak pomóc osobie wymagającej wsparcia oraz co oznacza żółta linia na peronie. - Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że cel akcji, jakim jest poprawa jakości bezpieczeństwa pasażerów, zostanie osiągnięty, ponieważ właśnie dzięki edukowaniu, informowaniu, ale też przestrzeganiu możemy wspólnie zapobiec większości wypadków - zapewniała Małżonka Prezydenta.

 

 

Agata Kornhauser-Duda przeczytała fragment książki „Rogatek z Krainy Niekończących się Torów” oraz razem z dziećmi poznała bohatera opowieści - nosorożca, który przez całą lekcję czuwał nad bezpieczeństwem jego uczestników. Kolejowe ABC realizowane przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.

 

 

Poniedziałkowe interaktywne zajęcia pomogły dzieciom wyobrazić sobie, że rozpędzony pociąg może hamować przez odcinek równy nawet dwudziestu boiskom piłkarskim. Uczniowie poznali także drogowe znaki ostrzegawcze oraz zrozumieli, czym może grozić zabawa w pobliżu torów i urządzeń pod napięciem. -  Takie akcje przygotowują Was - najmłodszych uczestników ruchu drogowego i kolejowego - mówiła Małżonka Prezydenta, zwracając się do dzieci - do samodzielnego i bezpiecznego, ale też do kulturalnego korzystania ze środków transportu. - Co chyba najważniejsze: uwrażliwiają Was na najcenniejsze wartości, jakimi są życie i zdrowie - podkreśliła. - Przemieszczamy się pieszo, poruszamy samochodami, korzystamy też z transportu publicznego i właśnie z tego względu wszyscy wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne, ale także innych podróżujących - mówiła Pierwsza Dama, która zaprosiła najmłodszych do miasteczka kolejowego. W nim dzieci miały okazję przetestować zdobytą wiedzę i przekonać się o swoich reakcjach w warunkach wzorowanych na rzeczywistych.  Jak akcentował Prezes Urzędu Transportu Kolejowego, Ignacy Góra, podczas zajęć uczniowie dowiadują się o wszystkich aspektach bezpieczeństwa na kolei: zachowaniu na przejazdach strzeżonych i niestrzeżonych, na peronie, dworcu i w wagonie.  - To elementy, które muszą poznać dzieci, aby wiedzieć na co zwrócić uwagę i tym samym zadbać o swoje bezpieczeństwo - powiedział.

 

Podczas wizyty  Małżonka Prezydenta spotkała się także z nauczycielami duchnickiej placówki. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu