Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 20 marca 2019

Małżonka Prezydenta patronuje budowie kliniki dla osób w śpiączce

  |   Podpisanie umowy między Funduszem Sprawiedliwości, a Fundacją "Akogo?" na sfinansowanie budowy Kliniki "Budzik" dla dorosłych Bardzo się cieszę, że mogłam objąć honorowym patronatem to niezwykłe przedsięwzięcie - mówiła Pierwsza Dama W ceremonii uczestniczyła Małżonka Prezydenta RP, Minister Zbigniew Ziobro, Prezes Fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk i wybudzony w „Budziku” dla dzieci Krzysztof Fogel W ceremonii uczestniczyła Małżonka Prezydenta RP, Minister Zbigniew Ziobro, Prezes Fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk i wybudzony w „Budziku” dla dzieci Krzysztof Fogel W ceremonii uczestniczyła Małżonka Prezydenta RP, Minister Zbigniew Ziobro, Prezes Fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk i wybudzony w „Budziku” dla dzieci Krzysztof Fogel W ceremonii uczestniczyła Małżonka Prezydenta RP, Minister Zbigniew Ziobro, Prezes Fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk i wybudzony w „Budziku” dla dzieci Krzysztof Fogel W ceremonii uczestniczyła Małżonka Prezydenta RP, Minister Zbigniew Ziobro, Prezes Fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk i wybudzony w „Budziku” dla dzieci Krzysztof Fogel Podpisanie umowy między Funduszem Sprawiedliwości, a Fundacją "Akogo?" na sfinansowanie budowy Kliniki "Budzik" dla dorosłych W ceremonii uczestniczyła Małżonka Prezydenta RP, Minister Zbigniew Ziobro, Prezes Fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk i wybudzony w „Budziku” dla dzieci Krzysztof Fogel W ceremonii uczestniczyła Małżonka Prezydenta RP, Minister Zbigniew Ziobro, Prezes Fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk i wybudzony w „Budziku” dla dzieci Krzysztof Fogel W ceremonii uczestniczyła Małżonka Prezydenta RP, Minister Zbigniew Ziobro, Prezes Fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk i wybudzony w „Budziku” dla dzieci Krzysztof Fogel

Nie mam wątpliwości co do tego, jak ważna i bardzo potrzebna jest ta inwestycja - mówiła w środę o Klinice „Budzik" dla dorosłych Agata Kornhauser-Duda, która budowę placówki objęła honorowym patronatem.

 

 

W środę w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyła się uroczystość podpisania umowy na sfinansowanie budowy ośrodka pomagającego osobom, które zapadły w śpiączkę. W ceremonii uczestniczyła Małżonka Prezydenta RP, Minister Zbigniew Ziobro, Prezes Fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk i wybudzony w „Budziku” dla dzieci Krzysztof Fogel. - Bardzo się cieszę, że mogłam objąć honorowym patronatem to niezwykłe przedsięwzięcie, zwłaszcza, że mogłam niejednokrotnie przekonać się o skuteczności działań prowadzonych przez fundację. Są to działania różnego rodzaju, nie tylko rehabilitacja. To jest także wspieranie medycyny, wspieranie nauki - powiedziała Pierwsza Dama. Podkreśliła, że swoim patronatem chciała dać wyraz „niekwestionowanemu poparciu” dla idei, jaka przyświeca Fundacji "Akogo?". Małżonka Prezydenta przypomniała, że o sensie i potrzebie działań fundacji przekonane były także jej poprzedniczki. Prezydentowa Maria Kaczyńska wmurowała kamień węgielny pod Klinikę „Budzik” w Międzylesiu, a Pierwsza Dama Anna Komorowska patronowała rozbudowie placówki. - Bardzo się cieszę, że również ja mogę kontynuować tę dobrą tradycję - zaznaczyła Agata Kornhauser-Duda.

 

 

Podczas uroczystości Zbigniew Ziobro mówił, że Fundusz Sprawiedliwości został powołany m.in. po to, by nieść pomoc osobom cierpiącym, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej ze względu na splot losowych zdarzeń i wypadków. - Fundusz Sprawiedliwości jest powołany też, by nieść im pomoc, pomóc wrócić do normalnego życia, ale też pomóc rodzinom. Teraz te rodziny mają wsparcie dzięki wielkiej pasji i sercu, które wkłada w tę fundację Ewa Błaszczyk - zaznaczył. Pierwsza Dama, oceniając podpisanie umowy jako „zwieńczenie wysiłków” Fundacji "Akogo?", złożyła gratulacje Prezes insytucji i jej pracownikom. - To bardzo ważne, a także imponujące, że udało się państwu zebrać wokół tej szczytnej idei tak wielu ludzi dobrej woli, dobrego serca - powiedziała.

 

Ewa Błaszczyk poinformowała, że działania fundacji są prowadzone dwutorowo: Klinika "Budzik" dla dorosłych przy Szpitalu Bródnowskim w Warszawie oraz działalność naukowo-badawcza. - Przed nami bardzo poważne badania, które będą pierwsze na świecie, jeśli chodzi o śpiączkę i komórkę neutralną. To takie dwa filary - wyjaśniła.

 

 

Według danych przytoczonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości rocznie w Polsce zapada w śpiączkę ponad 600 osób, w tym około 150 dzieci. Ponad połowa to ofiary przestępstw - najczęściej drogowych. Wzorcem Kliniki "Budzik" dla dorosłych jest uruchomiona w 2013 roku przez Fundację "Akogo?" Klinika "Budzik" dla dzieci. Agata Kornhauser-Duda wyraziła oczekiwanie, że nowa klinika wesprze pacjentów tak, by mogli wrócić do zdrowia i do sprawności, a tym samym dołączyć do 54 już wybudzonych dzieci i 12 dorosłych. - Trzymam mocno kciuki za tę inicjatywę i życzę powodzenia - zakończyła Pierwsza Dama. (PAP, KS)

 

 

 

Poleć znajomemu