| | |
A | A | A
Czwartek, 21 marca 2019

O małych sprawach i dużym szczęściu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skawinie

  |   Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie Wizyta Pierwszej Damy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Poczty Polskiej w Skawinie gościł w czwartek Małżonkę Prezydenta, która wzięła udział w spotkaniu czytelniczym z cyklu „Dorośli czytają dzieciom, czyli poczytaj mi Przyjacielu”. - Od początku działalności w roli Pierwszej Damy staram się wspierać i promować czytelnictwo - mówiła Agata Kornhauser-Duda.

 

 

Podczas spotkania pt. „Małe sprawy - duże szczęścia” Pierwsza Dama przeczytała opowiadanie Grzegorza Kasdepke „O trzech kandydatach na męża”. Uczniowie poprzez niecodzienną i atrakcyjną formę czytelniczych spotkań uświadamiają sobie znaczenie książek w ich życiu. Uczą się także aktywnego uczestnictwa w spotkaniach z innymi ludźmi, rozwijają zainteresowania i rozbudzają ciekawość świata. - Dzięki książkom poznajemy otaczający nas świat, możemy dotrzeć pod ziemię, na dno oceanu czy polecieć w kosmos, nie wychodząc z domu - wyliczała zalety czytelnictwa Pierwsza Dama. Umiejętnością uważnego słuchania oraz twórczą aktywnością podopieczni ośrodka mogli pochwalić się podczas późniejszej rozmowy nt. lektury i poruszonych w utworze wartości.

 

 

„Dorośli dzieciom, czyli poczytaj mi Przyjacielu” jest projektem edukacyjnym upowszechniającym czytelnictwo i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Taka forma spotkań z książką cieszy się wielkim zainteresowaniem samych uczniów oraz odwiedzających ich gości. W ramach programu dorośli czytają uczniom bajki, legendy, opowiadania i wiersze przybliżające pozytywne wartości dobra, prawdy, miłości, przyjaźni, piękna i szacunku dla świata. - Czytanie to przede wszystkim ogromna przyjemność, a także kształtowanie charakteru, ponieważ dzięki postawom bohaterów możecie dowiedzieć się, czy dane zachowanie jest złe, czy dobre - tłumaczyła uczniom Pierwsza Dama. Agata Kornhauser-Duda podkreślała, że czytanie ma także „niezwykłą moc terapeutyczną”. - Wyobraźcie sobie, że mieliście zmartwienie, jakieś małe niepowodzenie w ciągu dnia. Wieczorem możecie otworzyć książkę i zagłębić się w świat stworzony przez autora i zapomnieć o wszystkich troskach - wyjaśniła dzieciom.

 

 

 

W ośrodku idea upowszechniania czytelnictwa jest połączona ze spotkaniami z intersującymi ludźmi, którzy w z pasją potrafią zachęcać dzieci i młodzież do poszukiwania i rozwijania swoich zainteresowań. Podopieczni placówki byli bardzo ciekawi jaki przedmiot szkolny lubiła najbardziej Agata Kornhauser-Duda, kim chciała zostać będąc dzieckiem, a przede wszystkim: co wprawia Pierwszą Damę w dobry nastrój. Inicjatywą, która wywołała uśmiech na twarzach wszystkich uczestników spotkania było wspólne udekorowanie drzewka, które zostanie zasadzone w szkolnym ogródku. Zgodnie z tematem czwartkowego spotkania na papierowych listkach wypisane zostały „małe sprawy - duże radości”. Rodzina, uśmiech, wyjście do kina, promienie letniego słońca to codzienne, maleńkie przyjemności, które warto dostrzegać i doceniać. - Ogromne szczęście i radość przynoszą mi spotkania z dziećmi i młodzieżą - wyznała Pierwsza Dama. - I czekolada - dodała żartobliwie. W ośrodku na Małżonkę Prezydenta czekały zdjęcia z jej niedawnych uroczystości i wizyt, o których wspomnienie została poproszona.

 

Na zakończenie wizyty w Skawinie Agata Kornhasuer-Duda rozmawiała z pedagogami i rodzicami uczniów o projektach edukacyjnych, integracji społecznej i prowadzonych przez placówkę wymianach uczniowskich z dziećmi z Niemiec i Ukrainy. Pierwsza Dama wyraziła uznanie dla wszystkich nauczycieli i pracowników ośrodka. Dodała, że jest „pod wrażeniem różnorodności zajęć, projektów, a także metod pracy”. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu