Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 2 kwietnia 2019

Spotkanie Małżonki Prezydenta z Kołem Gospodyń Wiejskich ze wsi Gołąb

  |   Pałac Prezydencki. Spotkanie Pierwszej Damy z Kołem Gospodyń Wiejskich ze wsi Gołąb Pałac Prezydencki. Spotkanie Pierwszej Damy z Kołem Gospodyń Wiejskich ze wsi Gołąb Pałac Prezydencki. Spotkanie Pierwszej Damy z Kołem Gospodyń Wiejskich ze wsi Gołąb Pałac Prezydencki. Spotkanie Pierwszej Damy z Kołem Gospodyń Wiejskich ze wsi Gołąb Pałac Prezydencki. Spotkanie Pierwszej Damy z Kołem Gospodyń Wiejskich ze wsi Gołąb Pałac Prezydencki. Spotkanie Pierwszej Damy z Kołem Gospodyń Wiejskich ze wsi Gołąb Pałac Prezydencki. Spotkanie Pierwszej Damy z Kołem Gospodyń Wiejskich ze wsi Gołąb Pałac Prezydencki. Spotkanie Pierwszej Damy z Kołem Gospodyń Wiejskich ze wsi Gołąb

Przedstawiciele lokalnej społeczności ze wsi Gołąb i Spółdzielni Mleczarskiej „Michowianka” z Michowa odwiedzili dziś Pałac Prezydencki. Swoją małą ojczyznę, na rzecz której aktywnie działają, zaprezentowali Pierwszej Damie w wyjątkowy sposób. 

 

Na spotkanie z Małżonką Prezydenta jej dzisiejsi goście przygotowali specjalny występ, w którym swoją wieś przedstawili wierszem i śpiewem. - Muszę powiedzieć, że jeszcze nikt w Pałacu Prezydenckim tak pięknie nie prezentował swojej miejscowości - powiedziała z uznaniem Pierwsza Dama.

 

- Jesteście Państwo przykładem tych społeczności, które chcą coś zrobić dla innych. Ogromnie mi się podoba Państwa inicjatywa - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda - Gratuluję Wam i nowej świetlicy, która powstała w Gołębiu, i założenia wiejskiego koła gospodyń... oraz gospodarzy  - dodała z uśmiechem.

 

W rodzinnej atmosferze, przy wspólnym stole Panie i Panowie z koła opowiadali o początkach ich grupy, wiejskiej świetlicy, która jest ważnym przystankiem spotkań, festynach rodzinnych, które od kilku lat odbywają się w ich społeczności, codziennej pracy na gospodarstwie, zwyczajach, które przetrwały w małych miejscowościach, ale także o lokalnych problemach i wyzwaniach, które na co dzień podejmują.  Swoją działalność zaprezentowali także przedstawiciele Spółdzielni Mleczarskiej „Michowianka” z Michowa, która od 50 lat produkuje tradycyjne, ekologiczne wyroby mleczarskie.

 

 

Pani Prezydentowa była pod ogromnym wrażeniem zrobionych własnoręcznie przez Panie z koła gospodyń ozdób wielkanocnych, które otrzymała dziś w prezencie. To  między innymi pięknie wykonana ponadmetrowa palma. 

 

 

Wieś Gołąb położona jest w południowej części gminy Michów, powiecie lubartowskim województwa lubelskiego. W 2017 otworzono tu świetlicę wiejską, a kilka miesięcy później powstało przy niej koło gospodyń, które zrzesza zaangażowanych na rzecz społeczności mieszkańców. (WP)

Poleć znajomemu