Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Środa, 3 kwietnia 2019

Uczniowski wywiad z Pierwszą Damą

  |   Uczniowie ze szkoły im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce i przedstawiciele lokalnych władz u Pierwszej Damy Uczniowie ze szkoły im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce i przedstawiciele lokalnych władz u Pierwszej Damy Uczniowie ze szkoły im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce i przedstawiciele lokalnych władz u Pierwszej Damy Uczniowie ze szkoły im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce i przedstawiciele lokalnych władz u Pierwszej Damy Uczniowie ze szkoły im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce i przedstawiciele lokalnych władz u Pierwszej Damy Uczniowie ze szkoły im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce i przedstawiciele lokalnych władz u Pierwszej Damy Uczniowie ze szkoły im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce i przedstawiciele lokalnych władz u Pierwszej Damy Uczniowie ze szkoły im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce i przedstawiciele lokalnych władz u Pierwszej Damy Uczniowie ze szkoły im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce i przedstawiciele lokalnych władz u Pierwszej Damy Uczniowie ze szkoły im. Bohaterów Bitwy Ossowskiej w Kobyłce i przedstawiciele lokalnych władz u Pierwszej Damy

Wygrywają konkursy, biorą udział w akcjach charytatywnych i sportowych, śpiewają w szkolnym chórze i wydają gazetkę szkolną – dziś niezwykle ambitna młodzież ze szkoły im. Bohaterów Bitwy Osswskiej w Kobyłce odwiedziła Pałac Prezydencki. Ponieważ reprezentują klasę specjalizującą się w reportażu, na spotkanie z Pierwszą Damą profesjonalnie przygotowali wiele pytań.

 

- Jestem pod wielkim wrażeniem ilości różnych projektów, które są  realizowane w Waszej szkole. I  chętnie poznam więcej szczegółów o tych inicjatywach  - zaprosiła do rozmowy swoich gości Agata Kornhauser-Duda, która przy tej okazji serdecznie podziękowała nauczycielom za ich ogromne zaangażowanie.

 

Młodzi pytali o blaski i cienie roli Pierwszej Damy, czy jest to stresująca praca, o to, jak Małżonka Prezydenta spędza wolny czas, jakie wartości ceni w życiu, i jakie są jej szkolne doświadczenia związane z zawodem nauczyciela. Uczniowie opisywali też swoją szkolną codzienność - mówili o przygotowaniach do egzaminów, planach, co do wyboru szkoły średniej, konkursach, w których biorą udział i kulisach pracy w szkolnej gazetce. Z zapałem mówili też o swojej miejscowości,  jej historii i bohaterach, którzy patronują ich szkole. 

 

 

 

Pani Prezydentowa gorąco zachęcała swoich młodych gości do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania, opowiedziała też o swoim dzisiejszym spotkaniu z polską reprezentacją Olimpiad Specjalnych po Światowych Letnich Igrzyskach w Abu Dhabi i Dubaju. Życzyła młodzieży powodzenia na egzaminach i dostania się do wymarzonych szkół.

 

O działalności w szkole Pierwszej Damie opowiedziała również pani Dyrektor placówki - przedstawiła m.in. niezwykle ciekawą inicjatywę - Szkolne Stowarzyszenie Nauczycieli „SZANSA”, które zrzesza nauczycieli pracujących w ZSP nr 2 w Kobyłce, działających na rzecz  promocji szkoły i miasta. Stowarzyszenie wspiera kreatywne działania na rzecz lokalnej społeczności, dba o ofertę zajęć pozalekcyjnych i aktywne formy spędzania wolnego czasu nie tylko dla uczniów szkoły, ale i dla chętnych mieszkańców miejscowości. Wraz z młodzieżą i wychowawcami do Pałacu przyjechała grupa radnych z Kobyłki, którzy zaprezentowali swoją okolicę i zaprosili Pierwszą Damę do odwiedzin. (WP)

Poleć znajomemu