Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Otwarcie klinik ICZMP w Łodzi z udziałem Małżonki Prezydenta RP

  |   Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Wizyta Pierwszej Damy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

- Każdy pobyt w szpitalu jest dla pacjenta trudnym doświadczeniem, a dla kobiet potrzebujących wyjątkowej intymności szczególnie - mówiła Agata Kornhauser-Duda w Łodzi, gdzie wzięła udział w otwarciu trzech zmodernizowanych klinik Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

 

 

W ramach projektu poprawiającego jakość diagnostyki i leczenia nowotworów w Instytucie CZMP w Łodzi zostały wyremontowane trzy oddziały o profilu ginekologiczno-onkologicznym. Jak podkreślał Maciej Banach - dyrektor Instytutu - jeszcze kilkanaście lat temu nie wyobrażał sobie, że placówka może wyglądać jak dziś. Pierwsza Dama odwiedziła przebywające na oddziałach pacjentki i pacjentów, z którymi rozmawiała o ich trudnych doświadczeniach, drodze do zdrowia, a także o komforcie psychicznym wiążącym się z leczeniem na odnowionych, przyjaznych oddziałach wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Z lekarzami i personelem lódzkiej placówki Pierwsza Dama mówiła o profilu działalności odnowionych klinik: Ginekologii Operacyjnej, Endoskopowej i Ginekologii Onkologicznej, Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi oraz Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej. Ośrodki zajmują się m.in. małoinwazyjnymi technikami operacyjnymi, dążąc do zminimalizowania urazu operacyjnego, częstości powikłań i skrócenia czasu hospitalizacji. W Łodzi wykonuje się również unikatowe w skali kraju operacje, w tym przeprowadzane w przypadkach wrodzonych wad rozwojowych narządu rodnego oraz nowoczesne i skojarzone leczenie chirurgiczne. - W tej chwili oddziały należą do najlepszych na świecie - zaznaczyła Małżonka Prezydenta podczas oglądania przestronnych, kolorowych wnętrz klinik. Agata Kornhauser-Duda, która w ubiegłych latach spotykała się z rodzicami wcześniaków urodzonych w Klinice Neonatologii oraz personelem medycznym placówki, a także brała udział w uroczystości z okazji Światowego Dnia Chorego w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, wyraziła podziw dla ogromu pracy, determinacji i pasji włożonych w poprawę jakości świadczonych usług i komfortu pacjentów.

 

 

Instytut jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Został utworzony w 1997 r. na bazie Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki, istniejącego od 1988 r. Placówka składa się z dwóch części: ginekologiczno-położniczej oraz pediatrycznej, dysponuje ponad 900 łóżkami. Rocznie przyjmowanych jest tam ponad 57 tys. pacjentów. (KS)

 

 

Poleć znajomemu