Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 9 kwietnia 2019

Młodzież z Pomorza w Pałacu Prezydenckim

  |   Uczniowie z Miłoszewa, Strzepcza i Lewina z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie z Miłoszewa, Strzepcza i Lewina z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie z Miłoszewa, Strzepcza i Lewina z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie z Miłoszewa, Strzepcza i Lewina z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie z Miłoszewa, Strzepcza i Lewina z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie z Miłoszewa, Strzepcza i Lewina z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie z Miłoszewa, Strzepcza i Lewina z wizytą w Pałacu Prezydenckim Uczniowie z Miłoszewa, Strzepcza i Lewina z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Uczniowie z Miłoszewa, Strzepcza i Lewina z województwa pomorskiego podczas wizyty w Warszawie zwiedzili gmach Sejmu oraz Centrum Nauki Kopernik, a o siedzibie głowy państwa opowiedziała im Pierwsza Dama. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali relacji z wydarzeń, jakie odbywają się w Pałacu Prezydenckim, o spotkaniach głów państw przybywających do Polski z wizytami oficjalnymi oraz o protokole dyplomatycznym.

 

 

 

Młodzież chętnie opowiadała o swoich osiągnięciach w zawodach i konkursach oraz o planach na niedaleką przyszłość. Pytała też o promowane przez Małżonkę Prezydenta projekty, jak akcja „Narodowe Czytanie”.  W tym roku - spośród ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta - Para Prezydencka wybrała osiem polskich nowel, które będą lekturą 8. edycji wydarzenia.

 

Uczniowie byli ciekawi, jak wygląda codzienne życie w Pałacu Prezydenckim, a Agata Kornhauser-Duda z zainteresowaniem słuchała o  doświadczeniach szkolnych młodych ludzi oraz ich zamiarach dotyczących dalszej edukacji. Małżonka Prezydenta gorąco zachęcała uczniów do nauki języków obcych, których znajomość ułatwia nawiązywanie interesujących znajomości oraz poszerza horyzonty poprzez możliwość poznawania prac naukowych, książek i filmów w oryginale. (KS)

 

 

 

 

Poleć znajomemu