Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Strażacy ochotnicy na spotkaniu z Pierwszą Damą

  |   Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim Wizyta strażaków z OSP Maków Dolny w Pałacu Prezydenckim

W poniedziałek Pierwsza Dama miała okazję obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz porozmawiać o najnowszych aktywnościach OSP Maków Dolny. Wszystko dzięki wizycie strażaków ochotników z Makowa Podhalańskiego, których Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego podczas niedawnych odwiedzin w ich jednostce.  Czytaj więcej >>>

 

 

W szeregach OSP Maków Dolny działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zrzeszająca chłopców i dziewczynki. Podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim najmłodsi ochotnicy przedstawili pokaz ratowniczy odzwierciedlający sytuacje spotykane podczas strażackich interwencji przy wypadkach drogowych. - Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej wiedzy i umiejętności, ale też podziękowania i brawa, dla tych którzy Was szkolą - mówiła Pierwsza Dama. Dzieci opowiedziały o ćwiczeniach, które przeszły w ostatni weekend, regularnym udziale w zbiórkach i mundurach, na które z dumą zapracowały. Z kolei one dowiedziały się jakie jest przeznaczenie sal reprezentacyjnych Pałacu Prezydenckiego, skąd pochodzą dzieła sztuki, które mogły podziwiać podczas zwiedzania oraz gdzie mieszka Para Prezydencka.

 

 

Ze strażakami Pierwsza Dama rozmawiała o standardach OSP i zmianach, jakie na przestrzeni lat przeszły jednostki ochotnicze, przeprowadzanych akcjach ratunkowych i wspomaganiu rozwoju społeczności lokalnej. W Makowie Podhalańskim powstała pierwsza tego typu organizacja w Polsce - Strażackie Koło Gospodyń. Prowadzi ono działalność społeczną oraz wychowawczą, angażuje mieszkańców we wspólne inicjatywy i pielęgnuje lokalne tradycje. Strażaczki ochotniczki oraz mieszkanki Makowa Podhalańskiego bardzo chętnie biorą udział w konkursach potraw regionalnych oraz popularyzują miejscowe obrzędy, a w Warszawie podzieliły się z Pierwszą Damą wielkanocnymi miejscowymi tradycjami oraz przepisami na świąteczne potrawy.

 

 

Wszystkim gościom Małżonka Prezydenta życzyła spokojnych, pogodnych Świąt Wielkanocnych poświęconych najbliższym oraz wzajemnej życzliwości. (KS)

 

 

Poleć znajomemu