Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 25 kwietnia 2019

Polsko-Węgierskie spotkanie młodzieży w Pałacu Prezydenckim

  |   Zespół Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach organizuje wymiany uczniowskie z Węgrami uczęszczającymi do placówki w Debreczynie Pierwsza Dama spotkała się z młodzieżą z obu placówek Uczniowie uczestniczą obecnie w wymianie na terenie naszego kraju Młodzi ludzie mówili o doświadczeniach nabytych w trakcie wymiany i towarzyszących im emocjach Dzięki wymianom uczniowskim młodzież poznaje kulturę i zwyczaje innego kraju, uczy się też samodzielności i odpowiedzialności Wizyta młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach oraz z węgierskiej Szkoły Svetits w Debreczynie w Pałacu Prezydenckim Wizyta młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach oraz z węgierskiej Szkoły Svetits w Debreczynie w Pałacu Prezydenckim Wizyta młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach oraz z węgierskiej Szkoły Svetits w Debreczynie w Pałacu Prezydenckim Wizyta młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach oraz z węgierskiej Szkoły Svetits w Debreczynie w Pałacu Prezydenckim

Już czwarty rok Zespół Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach organizuje wymiany uczniowskie z Węgrami uczęszczającymi do placówki w Debreczynie. Młodzież poznaje w ten sposób kulturę i zwyczaje innego kraju, uczy się też samodzielności i odpowiedzialności. Według Pierwszej Damy, która zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego uczniów z obu placówek biorących aktualnie udział w wymianie na terenie naszego kraju, programy tego typu mają ogromną wartość. - Przede wszystkim wpływają one bardzo korzystnie na kształtowanie pozytywnych relacji między narodami, ale budują też postawy tolerancji wobec innych kultur czy obyczajów - powiedziała Małżonka Prezydenta.   

 

 

Podczas wizyty młodych ludzi z Polski i Węgier w Pałacu Prezydenckim rozmawiano o uczniowskich doświadczeniach nabytych w trakcie wymiany i towarzyszących im emocjach. - Życzę, żebyście zawiązali prawdziwe przyjaźnie, które pozostaną z Wami na całe życie - mówiła Agata Kornhauser-Duda, która akcentowała, że znajomości rozpoczęte w czasach szkolnych często okazują się niezwykle trwałe. Pierwsza Dama odpowiadała na pytania gości dotyczące Pałacu Prezydenckiego, czasu wolnego oraz pełnionych obowiązków w trakcie wizyt oficjalnych głów obcych państw.

 

Z nauczycielami Szkoły Svetits Pierwsza Dama rozmawiała o węgierskim systemie edukacji, który umożliwia rodzicom i dzieciom wybór cyklu kształcenia. Różnią się one między sobą czasem trwania edukacji na każdym z dwóch szkolnych poziomów. Najpowszechniejszym jest jednak system 8+4 odpowiadający polskiemu podziałowi na szkołę podstawową i liceum.

 

 

Podczas marcowych obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Agata Kornhauser-Duda oraz Pierwsza Dama Węgier Anita Herczegh odwiedziły siedzibę Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach.  Wysłuchały tam koncertu w wykonaniu uczniów, spotkały się z młodzieżą oraz z uczestnikami Turnieju Szachowego. Czytaj więcej>>>

 

 

Poleć znajomemu