Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 17 maja 2019

Uczniowie z Minogi odwiedzili Pałac Prezydencki

  |   Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Minodze w Pałacu Prezydenckim Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Minodze w Pałacu Prezydenckim Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Minodze w Pałacu Prezydenckim Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Minodze w Pałacu Prezydenckim Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Minodze w Pałacu Prezydenckim Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Minodze w Pałacu Prezydenckim Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Minodze w Pałacu Prezydenckim Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Minodze w Pałacu Prezydenckim Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Minodze w Pałacu Prezydenckim Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej w Minodze w Pałacu Prezydenckim

Uczniowie z Minogi na zaproszenie Małżonki Prezydenta odwiedzili siedzibę głowy państwa. Podczas spotkania z Pierwszą Damą opowiadali o szkolnym spektaklu, który niedawno wystawili oraz o wrażeniach z wizyty w Warszawie.

 

Zobacz także: Małżonka Prezydenta: Nowoczesny patriotyzm to rozwijanie dobrze rozumianej samorządności W marcu br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Minodze przygotowali spektakl poetycko-muzyczny, do którego obejrzenia zaprosili Pierwszą Damę. Przedstawienie nawiązywało do otrzymanego pięć miesięcy wcześniej imienia placówki: Stulecia Odzyskania Niepodległości Polski. Ilustrowało narodowe wartości moralne i odrodzenie państwa polskiego. W podziękowaniu za wzruszający występ oraz wspaniałe przyjęcie Agata Kornhauser-Duda zaprosiła uczniów do Pałacu Prezydenckiego. W piątek młodzi ludzie wraz z opiekunami złożyli Pierwszej Damie wizytę.

 

 

Uczniowie wesoło opowiadali o kolejnym przygotowanym przez nich spektaklu i radości, jaką przynosi im występowanie przed publicznością. Starsza młodzież rozmawiała z Pierwszą Damą o planach dotyczących dalszej edukacji i różnorodnych ścieżkach rozwoju. Sympatycy dyplomacji dowiedzieli się na czym polega ceremoniał państwowy i jakie zasady obowiązują podczas przyjmowania przywódców państw. Agata Kornhauser-Duda przybliżyła swoim gościom również przeznaczenie poszczególnych pałacowych pomieszczeń, a Sala Rokoko, w której najczęściej Pierwsza Dama spotyka się z zagranicznymi gośćmi, została przez młodzież uznana za najpiękniejszą.

 

 

Pierwsze wzmianki na temat placówki usytuowanej na terenie Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego pochodzą z 1791 roku. Obecnie szkoła kształci 140 uczniów oraz prowadzi oddziały przedszkolne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu