Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 20 maja 2019

Seniorzy z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej na spotkaniu z Pierwszą Damą

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Seniora przy Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Seniora przy Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Seniora przy Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Seniora przy Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Seniora przy Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Seniora przy Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie

W poniedziałek Pierwsza Dama spotkała się z seniorami zrzeszonymi w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie. Rozmawiano o aktywizacji osób starszych, a także o historii i powojennych losach społeczności.

 

 

Stołeczna wspólnota jest jedną z ośmiu organizacji wchodzących w skład Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce. Kontynuuje tradycję przedwojennych poprzedników, realizując misję samorządu żydowskiego. Wielopokoleniowa instytucja swoją ofertę społeczną, edukacyjną i kulturalną kieruje do dzieci oraz dorosłych w każdym wieku. Działający przy gminie Klub Seniora umożliwia spotkania najstarszych członków grupy, którzy uczestniczą m.in. w zajęciach muzycznych, prelekcjach specjalistów z dziedziny profilaktyki i promocji zdrowia, czy wykładach rabinów.

 

Zobacz także: „Jesteście Państwo wpisani w to stulecie” Wizyta Księcia i Księżnej Cambridge w Polsce PL/ENG Podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim seniorzy rozmawiali z Pierwszą Damą o różnorodnych aktywnościach, wyjazdach i kursach w jakich biorą udział. Zapewniali, że wiek emerytalny jest doskonałym czasem na samorealizację, naukę i rekreację. Mówili też o swoich bliskich, a także - przytaczając niezwykłe rodzinne historie - o losach swoich przodków. W Ogrodzie Zimowym, najnowszej części siedziby głowa państwa, Agata Kornhauser-Duda odpowiadała na pytania dotyczące działalności Pierwszej Damy i wizyt zagranicznych gości, w tym spotkania z Księciem i Księżną Cambridge. (KS)

 

 

 

 

Poleć znajomemu