Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 23 maja 2019

Otwarcie nowoczesnego oddziału dla noworodków z udziałem Pierwszej Damy

  |   Uroczystość przecięcia wstęgi na zmodernizowanym Oddziale Patologii Noworodka i Niemowląt w Bielsku-Białej - Personel medyczny oddziału stanowią ludzie, którzy wyróżniają się specjalnym rodzajem empatii - mówiła Pierwsza Dama W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej Pierwsza Dama spotkała się z rodzicami wcześniaków i ich pociechami W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej Pierwsza Dama spotkała się z rodzicami wcześniaków i ich pociechami W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej Pierwsza Dama spotkała się z rodzicami wcześniaków i ich pociechami Małżonka Prezydenta zwiedziła zmodernizowany Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Małżonka Prezydenta zwiedziła zmodernizowany Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Małżonka Prezydenta zwiedziła zmodernizowany Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Małżonka Prezydenta zwiedziła zmodernizowany Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Małżonka Prezydenta zwiedziła zmodernizowany Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Małżonka Prezydenta zwiedziła zmodernizowany Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Małżonka Prezydenta zwiedziła zmodernizowany Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Małżonka Prezydenta zwiedziła zmodernizowany Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Małżonka Prezydenta zwiedziła zmodernizowany Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Małżonka Prezydenta zwiedziła zmodernizowany Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z władzami i personelem Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Agata Kornhauser-Duda rozmawiała z władzami i personelem Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej

–  Narodziny dziecka to bezbrzeżne szczęście, ale także poczucie odpowiedzialności i nierzadko obawy, czy będzie ono zdrowe i czy będzie się prawidłowo rozwijało – mówiła Pierwsza Dama w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej.

 

W czwartek Agata Kornhauser-Duda odwiedziła śląską placówkę, by wziąć udział w uroczystości otwarcia zmodernizowanego Oddziału Patologii Noworodka i Niemowląt. – Jako rodzic doskonale wiem, jakim przeżyciem są narodziny dziecka i z jakimi emocjami to wydarzenie się wiąże. Jest to bezbrzeżne szczęście, ale także poczucie odpowiedzialności i nierzadko obawy, czy będzie ono zdrowe i czy będzie się prawidłowo rozwijało – powiedziała.

 

 

Nie była to pierwsza wizyta Małżonki Prezydenta w bielskim szpitalu. W 2018 roku Światowy Dzień Wcześniaka Pierwsza Dama spędziła z najmłodszymi pacjentami placówki i ich rodzicami. Odwiedziła wówczas osiemnaścioro maluchów, a także spotkała się z wcześniakami, które przyszły na świat w szpitalu w Bielsku-Białej w poprzednich latach oraz z ich rodzicami. Czytaj więcej>>> W czwartek Agata Kornhauser-Duda zwiedziła nowowczesny oddział oraz rozmawiała z rodzicami małych pacjentów przebywających obecnie pod opieką ośrodka.

 

 

– Gdy pojawiają się pierwsze symptomy zagrożenia szukamy pomocy specjalistów. Dzięki spotkaniom z rodzicami wcześniaków doskonale wiem, że tutaj każdy rodzic małego dziecka może liczyć na wsparcie – podkreślała podczas uroczystości Małżonka Prezydenta. - To, co wybrzmiało w bardzo szczerych rozmowach z nimi to fakt, że personel medyczny oddziału stanowią nie tylko niezwykle kompetentni profesjonaliści, ale przede wszystkim ludzie, którzy wyróżniają się specjalnym rodzajem empatii, dzięki czemu pacjenci czują się tutaj po prostu bezpiecznie – powiedziała. Przyznała, że bardzo wzruszyły ją słowa matki kilkunastoletniego obecnie wcześniaka, która powiedziała, że takiego ciepła i zrozumienia dla uczuć rodziców, jak w szpitalu w Bielsku-Białej nie doświadczyła nigdzie. – Myślę, że jest to najlepsza rekomendacja dla tego oddziału – zaznaczyła Pierwsza Dama.

 

 

Oddział Patologii Noworodka i Niemowląt Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej leczy ok. dwustu wcześniaków w ciągu roku. Około dziesięciu procent z nich ma skrajną masą urodzeniową wynoszącą poniżej 1000 g. Oddział zyskał nowe przestrzenie oraz odcinek intensywnej terapii noworodków, a także został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną, m.in. dzięki środkom otrzymanym z Ministerstwa Zdrowia i z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. – Bardzo dziękuję za prowspólnotowe myślenie władz województwa śląskiego i wsparcie służby zdrowia. To zawsze jest inwestycja, która się zwróci, dziękuję za ten pozytywny trend – podkreśliła Pierwsza Dama.

 

 

Agata Kornhauser-Duda podziękowała personelowi placówki „za trudną i odpowiedzialną pracę”, a z okazji zbliżających się Dnia Dziecka i Dnia Matki wszystkim pacjentkom oddziału i ich pociechom złożyła najserdeczniejsze życzenia. (KS)

 

Poleć znajomemu