Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 28 maja 2019

Wspólne święto mam i dzieci w Otwocku

  |   Pierwsza Dama odwiedziła przebywające w ośrodku kobiety i ich dzieci Pierwsza Dama odwiedziła przebywające w ośrodku kobiety i ich dzieci Pierwsza Dama odwiedziła przebywające w ośrodku kobiety i ich dzieci Pierwsza Dama odwiedziła przebywające w ośrodku kobiety i ich dzieci Pierwsza Dama odwiedziła przebywające w ośrodku kobiety i ich dzieci Pierwsza Dama odwiedziła przebywające w ośrodku kobiety i ich dzieci Pierwsza Dama odwiedziła przebywające w ośrodku kobiety i ich dzieci Pierwsza Dama odwiedziła przebywające w ośrodku kobiety i ich dzieci Pierwsza Dama odwiedziła przebywające w ośrodku kobiety i ich dzieci Małżonka Prezydenta dodawała otuchy przedszkolakom tuż przed ich występem na pikniku rodzinnym Małżonka Prezydenta dodawała otuchy przedszkolakom tuż przed ich występem na pikniku rodzinnym Małżonka Prezydenta dodawała otuchy przedszkolakom tuż przed ich występem na pikniku rodzinnym Małżonka Prezydenta dodawała otuchy przedszkolakom tuż przed ich występem na pikniku rodzinnym Małżonka Prezydenta dodawała otuchy przedszkolakom tuż przed ich występem na pikniku rodzinnym Małżonka Prezydenta dodawała otuchy przedszkolakom tuż przed ich występem na pikniku rodzinnym Małżonka Prezydenta dodawała otuchy przedszkolakom tuż przed ich występem na pikniku rodzinnym Małżonka Prezydenta dodawała otuchy przedszkolakom tuż przed ich występem na pikniku rodzinnym Małżonka Prezydenta dodawała otuchy przedszkolakom tuż przed ich występem na pikniku rodzinnym Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka Podczas uroczystości nie zabrakło słów wdzięczności dla kierującej ośrodkiem siostry Heleny Podczas uroczystości nie zabrakło słów wdzięczności dla kierującej ośrodkiem siostry Heleny Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka Mimo bólu, lęku i chwil zwątpienia nabrały Panie sił i nadziei – mówiła Pierwsza Dama Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka Piknik rodzinny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka

Z okazji niedawnego Dnia Matki oraz przypadającego 1 czerwca święta najmłodszych Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Otwock w woj. mazowieckim. W Centrum Interwencji Kryzysowej „Dom Otwartych Serc” spotkała się z mieszkankami placówki i ich dziećmi oraz wzięła udział w pikniku rodzinnym.

 

 

– Jest to dla mnie bardzo ważne doświadczenie – mówiła Pierwsza Dama w ośrodku prowadzonym przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Małżonka Prezydenta podziękowała za stworzenie miejsca wspierającego ofiary przemocy domowej, mimo że, jak zauważyła, „wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby jak najmniej kobiet potrzebowało tego rodzaju pomocy”. Agata Kornhauser-Duda poznała mieszkanki domu i ich dzieci. Panie rozmawiały na temat solidarności, wzajemnego wsparcia i nadziei. Podzieliły Zobacz także: Para Prezydencka wspiera potrzebujących wspólnie z Bankami Żywności się z Pierwszą Damą swoimi doświadczeniami oraz planami na przyszłość. – To były bardzo wzruszające rozmowy, dziękuję, że obdarzyły mnie Panie zaufaniem i wpuściły choć na chwilę do swojego życia – wyznała później Małżonka Prezydenta.

 

 

 

W czasie siedemnastu lat działalności w „Domu Otwartych Serc” znalazło pomoc 381 kobiet i 627 dzieci w różnym wieku. Wszystkie obecne na wtorkowym pikniku rodzinnym panie podkreślały wielką wdzięczność dla kierującej od kilkunastu lat ośrodkiem siostry Heleny, która obdarzała je matczyną dobrocią, pokładała w nich wiarę i dodawała otuchy. – Tutaj przeszłam ogromną przemianę wewnętrzną i nauczyłam się radzić sobie z trudnościami – przyznała jedna z byłych podopiecznych placówki. – Byłam załamana, ale wchodząc do tego domu poczułam ciepło – oznajmiła inna. Pierwsza Dama podkreśliła, że słowa kobiet, które dawniej korzystały ze wsparcia ośrodka oraz ich dzisiejsza obecność w Otwocku „już tylko po to, żeby świętować dzień mamy” są szalenie istotne dla wszystkich zgromadzonych osób. – Kiedy życie Pań było Zobacz także: Otwarcie nowoczesnego oddziału dla noworodków z udziałem Pierwszej Damy targane ogromnymi trudnościami, kiedy Wasze macierzyństwo wymagało niezwykłej siły i odwagi, kiedy wystawione było na bardzo poważną próbę, znalazłyście tutaj schronienie i realną pomoc – powiedziała Pierwsza Dama. – Mimo bólu, lęku i chwil zwątpienia nabrały Panie sił i nadziei – kontynuowała. – To, że Panie tutaj są, że dały świadectwo swoich losów jest ogromnie ważne dla kobiet, które obecnie przebywają pod opieką ośrodka, ale także dla nas wszystkich. Każdy człowiek na pewnych etapach życia doświadcza rozmaitych trudności i zmaga się z różnymi problemami. W ostatecznym rozrachunku chodzi o to, żeby nie tracić nadziei, a przede wszystkim, żeby mieć poczucie, że są wokół nas ludzie, którzy chcą nam pomóc – wskazała Małżonka Prezydenta.

 

 

Podczas wtorkowej wizyty Pierwsza Dama odwiedziła maluchy uczęszczające do przedszkola „Serduszka” należącego do otwockiego Centrum Interwencji Kryzysowej. Dzieci uświetniły piknik rodzinny swoim występem, a specjalnie dla wszystkich mam odbył się recital z udziałem artystów scenicznych. (KS)

 

 

 

 

Poleć znajomemu