Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 15 stycznia 2016

Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach

  |   Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach Wizyta Pierwszej Damy w Zespole Szkół w Bibicach

Agata Kornhauser-Duda uczestniczyła w piątek w uroczystości Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach połączonego ze szkolną inauguracją Jubileuszu 850-lecia Bibic.

 

Pierwsza Dama rozpoczęła swoje wystąpienie od gratulacji skierowanych do uczniów, którzy uświetnili spotkanie przedstawieniem poświęconym Stanisławowi Wyspiańskiemu: „Zrobiliście na mnie wielkie wrażenie, wypadliście bardzo profesjonalnie, wasze przedstawienie zapadnie mi na długo w pamięć”. Odnosząc się do twórczości patrona szkoły – Stanisława Wyspiańskiego, Pierwsza Dama powiedziała, że szczególnie bliski jej jest witraż „Bóg Ojciec” znajdujący się w krakowskim kościele oo. Franciszkanów w Krakowie i obraz „Macierzyństwo”.


Małżonka Prezydenta RP, kierując swoje słowa do zgromadzonych osób, powiedziała: „W tym roku Bibice obchodzą wielki Jubileusz 850-lecia, co nakłada na nas piękną powinność przywoływania pamięci o ludziach i historii tego miejsca. Jedną z takich ważnych postaci dla Bibic jest właśnie krakowski artysta – Stanisław Wyspiański i cieszę się, że mogę dzisiaj z Państwem wspominać tego wielkiego Polaka. Święto Patrona Szkoły daje okazję do przekazywania najmłodszemu pokoleniu historii i tradycji budowanych latami przez kolejne generacje nauczycieli, uczniów, rodziców oraz społeczności lokalnej”. – Myślę, że to niezwykle istotne, by pielęgnować pamięć o tych, którzy żyli przed nami - podkreśliła Pierwsza Dama. - Warto wracać do wydarzeń ważnych dla lokalnej społeczności, bo w ten sposób poznajemy nasze korzenie, naszą tożsamość i jeszcze bardziej odczuwamy, że jesteśmy „u siebie” – dodała.


Pierwsza Dama, goszcząc w Szkole Podstawowej w Bibicach w przededniu ferii zimowych, życzyła uczniom i nauczycielom wspaniałego wypoczynku. - Wierzę, że zima nie zawiedzie i wszystkie dzieci będą miały okazję nacieszyć się jej urokami, jeżdżąc na sankach, nartach czy łyżwach – powiedziała, zwracając się do uczniów.


Po uroczystości Pierwsza Dama spotkała się z przedstawicielami władz gminy, szkoły i Rady Rodziców oraz społeczności lokalnej, a następnie odwiedziła uczniów odbywających zajęcia w salach lekcyjnych i w świetlicy, a także wychowawców w pokoju nauczycielskim.

Poleć znajomemu