Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 30 maja 2019

Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich

  |   Pierwsza Dama z młodzieżą obejrzała wystawę „Bratanków Dzieje Wspólne. Unikaty ze zbiorów budapesztańskich” Pierwsza Dama z młodzieżą obejrzała wystawę „Bratanków Dzieje Wspólne. Unikaty ze zbiorów budapesztańskich” Pierwsza Dama z młodzieżą obejrzała wystawę „Bratanków Dzieje Wspólne. Unikaty ze zbiorów budapesztańskich” Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie W Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni odbyły się warsztaty dla dzieci W Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni odbyły się warsztaty dla dzieci W Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni odbyły się warsztaty dla dzieci W Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni odbyły się warsztaty dla dzieci W Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni odbyły się warsztaty dla dzieci W Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni odbyły się warsztaty dla dzieci W Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni odbyły się warsztaty dla dzieci W Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni odbyły się warsztaty dla dzieci W Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni odbyły się warsztaty dla dzieci W Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni odbyły się warsztaty dla dzieci

Dzień Dziecka przypada 1 czerwca, ale niektórzy najmłodsi rozpoczęli obchody wcześniej. W Łazienkach Królewskich w Warszawie połączyli świętowanie z nauką. Wspólnie z Agatą Kornhauser-Dudą obejrzeli wystawę poświęconą stosunkom polsko-węgierskim, a także szukali śladów zwierząt zamieszkujących stołeczny ogród.

 

 

W czwartek Pierwsza Dama wspólnie z młodzieżą ze szkół i domów dziecka z całej Polski obejrzała wystawę „Bratanków Dzieje Wspólne. Unikaty ze zbiorów budapesztańskich”. Wśród eksponatów poświęconych historii relacji polsko-węgierskich znalazły się bezcenne i nigdy wcześniej nie pokazywane w Polsce zabytki. O prezentujących ponad tysiącletnie wspólne dzieje obu narodów przedmiotach opowiedział Zbigniew Wawer, Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się siodło Zygmunta II Augusta, szabla Józefa Bema czy pamiątki po internowanych w 1939 roku na Węgrzech Polakach.

 

 

 

Zobacz także: Pierwsza Dama odwiedziła Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie Następnie Małżonka Prezydenta dołączyła do młodszych uczestników wydarzenia, którzy w Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni wzięli udział w warsztatach. Dzieci przyglądały się odciskom łap pozostawionym przez zwierzęta żyjące w Łazienkach Królewskich. Za pomocą lup, szkieł powiększających i mikroskopów obejrzały także m.in. poroże sarny, szyszki ogryzione przez dzięcioła, ptasie pióra i wiele innych śladów świadczących o obecności w Łazienkach dzikich mieszkańców.  

 

 

 

Wszystkim dzieciom i młodzieży z okazji zbliżającego się święta Agata Kornhauser-Duda życzyła, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy i aby był „przekazywany jak najczęściej drugiemu człowiekowi”. Pierwsza Dama wyraziła nadzieję, że podobnie jak podczas czwartkowych aktywności, będą nieustannie odkrywać swoje zainteresowania, pasje i talenty. Pierwsza Dama życzyła najmłodszym także wiary we własne możliwości oraz „spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń”. (KS)

 

 

Poleć znajomemu