Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 1 lipca 2019

Podopieczni TPD z wizytą u Pierwszej Damy

  |   Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim Wizyta podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Legnicy w Pałacu Prezydenckim

Legnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci funkcjonuje nieprzerwanie od 1945 roku, uzupełniając działania państwa i samorządu w zakresie opieki społecznej. Młodzi podopieczni placówki wraz z wychowawcami przyjechali w poniedziałek na spotkanie z Pierwszą Damą.

 

 

W Pałacu Prezydenckim wystąpił chór młodzieżowy z Drohobycza „Odrodzenie na Ukrainie”, który regularnie współpracuje z oddziałem TPD w Legnicy podczas wakacji i jubileuszowych uroczystości. Uczestnicy spotkania opowiadali Pierwszej Damie o pobycie w Warszawie, odwiedzonych miejscach i największych atrakcjach stolicy. Cieszyli się z rozpoczętych wakacji, podczas których biorą udział w wyjazdach kolonijnych, wycieczkach, różnorodnych zajęciach sportowych i artystycznych oraz zabawach organizowanych przez TPD.  Od Małżonki Prezydenta usłyszeli ciekawostki i anegdoty o obecnej siedzibie głowy państwa oraz o historycznych losach budynku. Właśnie podczas zwiedzania pałacu młodzi legniczanie spotkali Prezydenta Andrzeja Dudę, który na prośbę dzieci i młodzieży zatrzymał się na krótką rozmowę i pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Zobacz także: List Małżonki Prezydenta z okazji 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci TPD obejmuje opieką w Legnicy i powiecie  ponad 1800 dzieci z rodzin najuboższych, wielodzietnych i patologicznych.  W wielu imprezach o charakterze artystycznym i rekreacyjnym uczestniczą osoby niepełnosprawne, do których kierowane są również działania dedykowane. Pierwsza Dama zachęcała swoich gości do zaangażowania w inicjatywy dobroczynne, dzięki którym najmłodsi nie tylko pomagają potrzebującym, ale mają też okazję sprawdzić się w nowych dziedzinach, rozwijać empatię i wrażliwość oraz poznawać nowe osoby.  Sam legnicki oddział TPD może pochwalić się największym i najaktywniejszym w rejonie wolontariatem: działania placówki wspiera charytatywnie ok.  400 osób.

 

 

 

Podczas spotkania Małżonka Prezydenta otrzymała „Serce Wdzięczności” za okazywane dzieciom pomoc i dobro. – Wasza wizyta jest dla mnie największym prezentem – powiedziała młodym gościom Pierwsza Dama, dziękując za wyróżnienie.  (KS)

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu