Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 4 lipca 2019

Życzenia od Agaty Kornhauser-Dudy z okazji Jubileuszu 25-lecia Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”

 

Drogie Amazonki,

Szanowni Państwo,

 

Witam i pozdrawiam wszystkich Państwa bardzo serdecznie.

Dzisiejszy jubileusz 25-lecia Amazonek jest dobrą okazją do spojrzenia wstecz na miniony czas, który obfitował w szereg inicjatyw prozdrowotnych i integracyjnych. Bardzo cieszę się, że choć w małym stopniu mogłam być ich częścią. Bardzo dziękuję za dotychczasowe zaufanie, jakim zostałam obdarzona przez ruch polskich Amazonek. Móc wspierać działalność Pań to dla mnie prawdziwy zaszczyt.

 

Jestem pod wrażeniem niespożytej energii, entuzjazmu i ogromnej aktywności środowiska Amazonek. Tworzą Panie rodzinę, która daje nie tylko konkretne wsparcie, ale także bezcenną otuchę i nadzieję. Bycie członkiem tego szczególnego środowiska, działanie razem, by przezwyciężać chorobę wzmacnia i zbliża już na całe życie. To, co wzbudza mój największy podziw to fakt, że trudne przecież doświadczenia nie izolują Pań od społeczeństwa. Wręcz przeciwnie - są motorem do działania na rzecz innych chorych kobiet.  

 

Z całego serca wyrażam najwyższe uznanie dla pracy lokalnych organizacji Amazonek zrzeszających kobiety z problemami onkologicznymi oraz dla wszystkich, którzy z nimi współpracują. Niech ta służba nadal przynosi jak najlepsze efekty i buduje wspólnotę ludzi dzielnych, wrażliwych, solidarnych.

 

Żywię głęboką nadzieję, że działaniom i wysiłkom czynionym przez Amazonki dla dobra pacjentek przyjdą z pomocą zapisy ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej, którą podpisał w zeszłym miesiącu mój mąż, mając pełną świadomość, że tylko w sposób kompleksowy i w wieloletniej perspektywie można rozwiązywać problem walki z nowotworami.         

 

Życzę Stowarzyszeniu Amazonek kolejnych lat pełnych sukcesów i satysfakcji płynącej z pomagania chorym i ich najbliższym. 

 

Jeszcze raz bardzo serdecznie Państwa pozdrawiam!

Pierwsza Dama - Ambasadorka Walki z Rakiem Piersi w Polsce

Poleć znajomemu