Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 2 września 2019

Agata Kornhauser-Duda i Karen Pence z uzdolnioną młodzieżą

  |   Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Karen Pence w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Karen Pence w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Karen Pence w Pałacu Prezydenckim Spotkanie Agaty Kornhauser-Dudy i Karen Pence w Pałacu Prezydenckim Powitanie wykonawców przez Małżonkę Wiceprezydenta USA i Pierwszą Damę Powitanie wykonawców przez Małżonkę Wiceprezydenta USA i Pierwszą Damę Koncert w wykonaniu stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Koncert w wykonaniu stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Koncert w wykonaniu stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Koncert w wykonaniu stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Koncert w wykonaniu stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Koncert w wykonaniu stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Koncert w wykonaniu stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Koncert w wykonaniu stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Pamiątkowe zdjęcia młodych muzyków z Agatą Kornhauser-Dudą i Karen Pence Pamiątkowe zdjęcie pozostałych stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci z Agatą Kornhauser-Dudą i Karen Pence Rozmowy Agaty Kornhauser-Dudy i Karen Pence z młodzieżą Rozmowy Agaty Kornhauser-Dudy i Karen Pence z młodzieżą

Drugiego dnia wizyty w Polsce Wiceprezydent USA z Małżonką zostali powitani przez Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim. Podczas rozmów przywódców obu państw i towarzyszących im delegacji Agata Kornhauser-Duda zaprosiła Karen Pence do wysłuchania wyjątkowego koncertu.

 

 

 

Przed paniami wystąpili stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, którzy wykonali arcydzieła Fryderyka Chopina, J. Sebastiana Bacha czy Romualda Twardowskiego. Program Pomocy Wybitnie Zdolnym prowadzony przez fundusz to niecodzienna, jedyna w Europie inicjatywa, prowadzona z myślą o młodych twórcach i naukowcach.  Jej celem jest kompleksowe wsparcie w rozwoju uczniów o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych i plastycznych. Małżonka Wiceprezydenta USA, która z wykształcenia jest pedagogiem, wyraziła uznanie dla tego typu działalności na rzecz młodych ludzi, a samym artystom gratulowała potencjału i pasji, z jaką angażują się w rozwijanie swoich zdolności.  Podczas występu wybrzmiała słynna melodia „Moon River” z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”, którą muzycy przygotowali specjalnie dla Karen Pence.

 

 

Zobacz także: Małżonka Prezydenta wysłuchała koncertu „Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim” Pierwsza Dama: Rysująca się przed tą zdolną młodzieżą przyszłość jest niezwykle obiecująca Agata Kornhauser-Duda już od czterech lat patronuje programowi, wspierając działania uzdolnionej młodzieży. Chętnie przyjmuje zaproszenia na koncerty młodych wirtuozów, a jako wolontariuszka udziela uczniom lekcji języka niemieckiego. W Pałacu Prezydenckim miała miejsce także wystawa prac plastycznych autorstwa stypendystów. Podczas dzisiejszego spotkania Pierwsza Dama życzyła wszystkim podopiecznym funduszu udanego nowego roku szkolnego oraz wyraziła radość z możliwości dalszej pracy na ich rzecz.

 

Wcześniej Agata Kornhauser-Duda i Karen Pence rozmawiały w cztery oczy na temat roli dorosłych w tworzeniu uczniom przestrzeni do rozwoju i samorealizacji. Panie mówiły też o terapii sztuką, której orędowniczką jest Małżonka Wiceprezydenta USA oraz o inspiracji do własnej pracy, jaką niosą spotkania z dziećmi i młodzieżą.

 

 

W niedzielę Mike i Karen Pence w towarzystwie polskiej Pary Prezydenckiej i przedstawicieli 40 delegacji zagranicznych wzięli udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu