Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 3 września 2019

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Pałacu Prezydenckim

  |   Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą Spotkanie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Pierwszą Damą

Podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Pierwsza Dama poznała podczas śniadania wielkanocnego w warszawskiej siedzibie organizacji. Obiecali wtedy odwiedzić Pałac Prezydencki i dziś to Agata Kornhauser-Duda pełniła rolę gospodyni spotkania z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i ich opiekunami.

 

W Pałacu Prezydenckim rozmawiano o zbliżającej się odsłonie akcji Narodowe Czytanie. Małżonka Prezydenta przyznała, że jest to jej ulubiona inicjatywa, nie tylko dlatego, że skupia się na jej największej pasji, jaką są książki. Zdaniem Pierwszej Damy wspaniałe jest to, że akcja obejmuje swoim zasięgiem cały świat i pełni niebywałą funkcję integrującą Polaków. W najbliższą sobotę będą czytane nowele polskie, których wspólnym mianownikiem jest polskość, człowiek i społeczeństwo.

 

 

Podopieczni warszawskiego ŚDS zwiedzili siedzibę głowy państwa oraz wysłuchali opowieści Pierwszej Damy o historii budynku, jak i anegdot związanych m.in. z pierwszym publicznym występem małego Fryderyka Chopina. Mieli też okazję poznać kulisy wczorajszej wizyty Wiceprezydenta USA z Małżonką oraz dowiedzieć się jak wyglądają przygotowania do podobnych wydarzeń.

 

Zobacz także: Para Prezydencka wspiera potrzebujących wspólnie z Bankami Żywności Podopiecznymi Środowiskowego Domy Samopomocy są obecnie Warszawiacy w wieku od 27 do 70 lat, którzy uczestniczą w zajęciach manualnych, ruchowych, relaksacyjnych i edukacyjnych. W trakcie spotkania z Pierwszą Damą opowiadali o wspólnym wyjeździe wakacyjnym, wizytach w kinach czy kawiarniach oraz o innych formach dążenia do uzyskania jak największej samodzielności i niezależności w codziennym życiu. (KS)

 

 

 

Poleć znajomemu