| | |
A | A | A
Wtorek, 10 września 2019

Młodzi Rodacy z Ukrainy z wizytą u Pierwszej Damy

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie

–  Zawsze wielką przyjemność sprawiają mi wizyty młodych ludzi ze Wschodu i cieszę się, że tych okazji jest w Pałacu Prezydenckim coraz więcej – mówiła Pierwsza Dama do przedstawicieli Klubu Polskiej Kultury im. H. Sienkiewicza na Ukrainie. We wtorek w siedzibie głowy państwa można było usłyszeć wzruszające patriotyczne pieśni w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz rozmowy o polskości w Energodarze.

 

Klub będący młodzieżowym ośrodkiem polskości, języka i kultury polskiej działa od kilku lat, jednak może pochwalić się już szeregiem znakomitych aktywności. – Chciałabym wyrazić wielkie uznanie dla działalności klubu tym bardziej, że przecież jego członkowie należą do pokolenia Polaków urodzonych poza granicami kraju – podkreśliła Pierwsza Dama. Wyraziła też podziw dla energii i entuzjazmu, z jakimi młodzi ludzie poznają swoje korzenie i ojczyznę przodków.

 

 

 

 

Klub organizuje lekcje języka polskiego i historii oraz zajęcia integracyjne, a przy stowarzyszeniu działają  zespoły polskiej piosenki „Polska to My” i „Mały Patriota”. Artyści mieli okazję usłyszeć od Pierwszej Damy o pierwszym publicznym występie małego Fryderyka Chopina oraz o krążących wokół tego wydarzenia anegdotach, a także porozmawiać o nauce i wrażeniach z wizyty w Warszawie.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama na Ukrainie: Przyjeżdżamy do Was w ramach wdzięczności za Wasze trwanie w polskości Pierwsza Dama na Ukrainie z młodymi liderami środowisk polskich Klub prowadzi wiele projektów edukacyjnych, językowych i czytelniczych, w tym Forum Młodych Polaków, letnie obozy językowe czy Narodowe Czytanie, będące akcją szczególnie bliską sercu Pierwszej Damy. – Podziękowania należą się także opiekunom i nauczycielom za to, że wychowują młodzież w duchu polskości i poszanowaniu dla obu kultur: polskiej i ukraińskiej – podkreśliła Małżonka Prezydenta. Wyraziła przekonanie, że „nauczanie poza granicami Polski jest bardzo szczególną misją i powołaniem: to pełne zaangażowanie w kształtowanie charakteru i ducha młodych ludzi”.

 

Podczas kilkudniowej wizyty przedstawiciele klubu zwiedzą również Bytów, Trójmiasto i Malbork. – Życzę Wam, żeby pobyt w Polsce pozostawił w Was niezapomniane wspomnienia. Do zobaczenia!  –  powiedziała Pierwsza Dama.

 

Małżonce Prezydenta towarzyszył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Adam Kwiatkowski. (KS)

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu