Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 26 stycznia 2016

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Zygmuntem Rolatem

  |   Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Zygmuntem Rolatem Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Zygmuntem Rolatem Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Zygmuntem Rolatem Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Zygmuntem Rolatem Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Zygmuntem Rolatem

Pierwsza Dama gościła w Pałacu Prezydenckim Zygmunta Rolata, Fundatora i Przewodniczącego Fundacji „Pamięć i Przyszłość”. Podczas spotkania, w którym uczestniczył również Wojciech Kolarski, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Zygmunt Rolat opowiedział o swojej aktywności na rzecz przywracania pamięci o wspólnej historii Polaków i Żydów. Spotkanie było też okazją do rozmowy na temat dialogu polsko-żydowskiego oraz działalności Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, do którego powstania przyczynił się Zygmunt Rolat.

 

Zygmunt Rolat urodził się w 1930 roku w Częstochowie. Podczas wojny przebywał w getcie częstochowskim. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest mecenasem kultury, angażuje się w działalność społeczną i filantropijną.

Poleć znajomemu