| | |
A | A | A
Wtorek, 8 października 2019

Wizyta Pierwszej Damy w Woli Batorskiej

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z pacjentami i pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjnego „Ostoja” Spotkanie Pierwszej Damy z pacjentami i pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjnego „Ostoja” Spotkanie Pierwszej Damy z pacjentami i pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjnego „Ostoja” Spotkanie Pierwszej Damy z pacjentami i pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjnego „Ostoja” Spotkanie Pierwszej Damy z pacjentami i pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjnego „Ostoja” Spotkanie Pierwszej Damy z pacjentami i pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjnego „Ostoja” Spotkanie Pierwszej Damy z pacjentami i pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjnego „Ostoja” Spotkanie Pierwszej Damy z pacjentami i pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjnego „Ostoja” Spotkanie Pierwszej Damy z pacjentami i pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjnego „Ostoja” Zwiedzanie placówki przez Pierwszą Damę Udział Pierwszej Damy w warsztatach terapii zajęciowej Udział Pierwszej Damy w warsztatach terapii zajęciowej Spotkanie Pierwszej Damy z pacjentami i pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjnego „Ostoja”

Małżonka Prezydenta odwiedziła Ośrodek Rehabilitacyjny „Ostoja” w Woli Batorskiej, gdzie spotkała się z podopiecznymi i pracownikami placówki.

 

Instytucja powstała w odpowiedzi na potrzeby chorych na stwardnienie rozsiane i inne schorzenia neurologiczne. Pierwsza Dama rozmawiała z pacjentami oraz z władzami ośrodka i gminy nt. wymagań i oczekiwań chorych. Podopieczni małopolskiego ośrodka korzystają z rehabilitacji dostosowanej do ich indywidualnych możliwości. Pobyt w placówce jest również okazją do życzliwych spotkań z osobami znajdującymi się w zbliżonej sytuacji życiowej oraz drogą do podtrzymania kontaktu z innymi ludźmi.

 

 

W budynku znajduje się niewielka biblioteka, a pacjenci mający trudności z samodzielną lekturą zapraszani są do słuchania opowieści czytanych im przez personel ośrodka. Prócz tradycyjnych form rehabilitacji chorzy uczestniczą także w muzykoterapii i hipoterapii. Jedną z form pracy są także warsztaty terapii zajęciowej wpływające na podtrzymanie zdolności manualnych chorych. Pierwsza Dama dołączyła do wtorkowych zajęć, podczas których przygotowywano woreczki sensoryczne oraz prace plastyczne. Podczas pobytu w placówce prowadzonej przez Fundację na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy pacjenci biorą udział w wycieczkach i wydarzeniach kulturalnych.

 

 

Prócz zarządzania ośrodkiem „Ostoja” fundacja zajmuje się opieką dzienną nad chorymi mieszkającymi na terenie Krakowa oraz prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego.

 

Pierwsza Dama wyraziła podziw dla pracy personelu ośrodka, podkreślając, że ten szczególny rodzaj działania wymagający empatii i poświęcenia jest wspaniałą i godną najwyższego szacunku misją na rzecz potrzebujących. (KS)

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu