Narzędzia dostępności

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 14 października 2019

Dzień Nauczyciela u Małżonki Prezydenta

  |   Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku Spotkanie Pierwszej Damy z przedstawicielami Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku

Od tego jak wychowamy młode pokolenie, będzie zależała przyszłość naszego kraju – przypomniała Pierwsza Dama w Dniu Edukacji Narodowej. Podczas spotkania Agaty Kornhauser-Dudy z emerytowanymi nauczycielami i pracownikami oświatowymi z Otwocka mówiono o pracy w szkolnictwie, powołaniu, działalności na rzecz innych i aktywizacji osób starszych.

 

 

Wydarzenie odbyło się w siedzibie głowy państwa - miejscu, które jak sami goście Małżonki Prezydenta podkreślili, było świadkiem szczególnych spotkań i historycznych wydarzeń stanowiących o dziejach narodu i społeczeństwa. Przedstawiciele Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Otwocku usłyszeli od Pierwszej Damy podziękowania za „cały trud” włożony w wychowanie młodego pokolenia. – Pracę nauczyciela trudno nazwać zawodem, to jest powołanie – stwierdziła Agata Kornhauser-Duda, która własne życie zawodowe związała z Zobacz także: Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Pałacu Prezydenckim nauczaniem języka niemieckiego. – Osoby, które decydują się na ten zawód wiedzą, że praca polega nie tylko na przekazywaniu uczniom wiedzy, ale także na uzupełnianiu wychowania, które otrzymują w domach rodzinnych – dodała. – Staraliśmy się, żeby poza wiadomościami z zakresu programu uczniowie wynieśli także postawy obywatelskie – potwierdzili emerytowani pedagodzy. Opowiadali oni o tajnych lekcjach i nauczycielach z okresu okupacji, których pamięć przywoływana jest na łamach Biuletynu Historycznego prowadzonego przez seniorów.

 

 

Tematami poniedziałkowych rozmów były także prospołeczne działania członków sekcji ZNP, którzy mimo zaawansowanego wieku uczestniczą w inicjatywach wolontariackich; opiekują się osobami ze swojego środowiska wymagającymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, pomagając im w uzyskaniu zasiłku związkowego czy zdrowotnego, zakupach, wizytach u lekarzy.

 

Emerytowani nauczyciele, prócz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, angażują się w działalność społeczną o charakterze kulturalno-oświatowym, dbają o pielęgnowanie tradycji oraz o podtrzymywanie więzi międzypokoleniowych. Seniorzy nie zapominają jednak o własnych potrzebach: oddają się nauce, pracy twórczej, uczestniczą w wyjazdach rekreacyjnych, odwiedzają muzea, kina i teatry. Podejmują się wielu zadań, zapewniając, że emerytura jest czasem, kiedy można oddać się pasjom, rozwijać talenty, nawiązać przyjaźnie i czynić dobro. (KS)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu