| | |
A | A | A
Wtorek, 9 lutego 2016

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami

  |   Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Amazonkami

Pierwsza Dama gościła w Pałacu Prezydenckim Przedstawicielki Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”, które przebywają w Warszawie w związku z obchodami Światowego Dnia Chorego. Panie przedstawiły działania na rzecz walki z rakiem piersi, które realizowane są w Klubach Amazonek w całym kraju oraz inicjatywy poprawiające jakość życia Amazonek po mastektomii i leczeniu. Spotkanie było również okazją do omówienia dotychczasowych ogólnopolskich kampanii realizowanych przez Federację, a także przedstawienia planów i wyzwań na najbliższy czas.

 

Przedstawicielki Amazonek podzieliły się z Pierwszą Damą również osobistymi doświadczeniami związanymi z rozpoznaniem choroby i procesem leczenia. Opowiedziały o tym, jak choroba zmieniła ich życie oraz dlaczego angażują się społecznie w akcje na rzecz innych kobiet i ich rodzin.

 

Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” to organizacja pozarządowa, działająca na rzecz kobiet po leczeniu raka piersi, która skupia niemal 190 Klubów z całej Polski. Jest organizacją skupiającą w klubach kobiety nie tylko walczące z własną chorobą, ale również pragnące służyć innym. Federacja jest członkiem międzynarodowych organizacji „Reach to Recovery” oraz Europejskiej Koalicji Pacjentów z Chorobami Nowotworowymi. Celem Federacji jest wszechstronne działanie na rzecz kobiet z rakiem piersi. Organizacja realizuje swoje cele poprzez koordynowanie działalności klubów i stowarzyszeń zrzeszających kobiety po mastektomii w całej Polsce. Organizuje szkolenia profesjonalistów, rehabilitantów, psychologów, liderek oraz ochotniczek.

Poleć znajomemu